içinde

Confirmation (ONAY) Nedir? What is Confirmation?

Bir işlemin ağ tarafından doğrulanmış olduğu ve geri döndürülme olasılığının düşük olduğu anlamına gelen işlemdir. Bir onaylama yeterince güvenlidir. Yine de daha büyük miktarlar için (mesela 1000 TL ve üstü) birden fazla onay istenebilir. Her onay, sistem yoğunluğuna göre 5 dakikadan 30 dakikaya kadar zaman alabilir. “Üç onay” çoğunluk tarafından kabul gören işlem sayısıdır. Her yeni onaylama ters tepme riskini kat kat düşürür. Her onay, işlemin doğruluğunun tekrar teyidi anlamına gelir.

What is Confirmation?

The transaction that means that a transaction has been network verified and is less likely to be bounced. An affirmation is safe enough. However, more than one approval may be required for larger amounts (eg 1000 TL and above). Each confirmation can take from 5 minutes to 30 minutes depending on the system density. “Three approvals” is the number of transactions accepted by the majority. Each new validation reduces the risk of backlash many times over. Each confirmation means a reconfirmation of the correctness of the transaction.

Detaylar

Confirmation, dilimizde onay anlamına gelir. Blokzincir ekosisteminde onayın devreye girdiği nokta, blokların başarılı şekilde zincire eklenmesinden önceki süreçtir. Madenciler tarafından onaylanan bloklar, güvenle ekosistem içindeki yerini alır. Buna ağ tarafından doğrulanma da denir.

Confirmation süreci, her kripto para türünde farklılık göstermektedir. Genellikle güvenlik seviyesini yüksek tutmak için birden fazla onay alınan bir süreç vardır. Örneğin; Bitcoin blokzincirinde üç aşamalı bir confirmation süreci söz konusudur ve her onay minimum 5, maksimum 45 dakika sürer.

Confirmation tamamlandıktan sonra blok eklenmesi ve veri aktarımı gibi işlemler de sorunsuz şekilde tamamlanır. Bu süreç olmadan, blokzincir ekosisteminde herhangi bir işlem gerçekleşmesi mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Coinbase Nedir ? What is Coinbase?

Son Zamanların En Popüler ALTCOİNİ SAFEMOON