içinde

Craig Wright: Satoshi Nakamoto Benim Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Avustralyalı bilgisayar mühendisi Craig Wright, Bitcoin’in (BTC) kurucusu Satoshi Nakamoto olduğunu sav etti. Hatta bunu doğrulayacak insanların olduğunu söyledi.

Wright’ın Avustralya’da katıldığı bir TV programında, onun Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto mahlaslı kişi olup olmadığı soruldu. Wright bunun gerçek olduğunu ve etrafında doğruluğunu kanıtlayacak bireyler olduğunu söyledi.

Wright şöyle dedi:

Kanıt her vakit insandır. Yani ailem var, arkadaşlarım var ve bu dalda üst mertebede tanıdıklarım var.

Wright, onun bu tezini kanıtlayabilecek insanların kim yahut nerede olduğunu söylemedi. Buna rağmen Bitcoin’in kurucusu olmasının hayatını zorlaştırdığını söyledi. Ayrıyeten para ya da şöhretin onu motive etmediğini de ekledi.

İspatlama Sorumluluğu

Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu sav eden Craig Wright, Bitcoin’in sıfırıncı yani birinci mine edilen ve Genesis olarak isimlendirilen bloğundan bir ileti gönderemese de bunu bir otomobil anahtarı örneğiyle açıklamayı tercih etti:

Tekradan söylüyorum, anahtarla bir şeyin sahibi olduğunuzu kanıtlayamazsınız. Bir otomobilin anahtarına sahipseniz otomobile sahip olduğunuz manasına gelmez. Açıkçası bu duyduğum en saçma şey.

Göründüğü üzere röportajı gerçekleştiren Hamish Macdonald’ın Wright’a gerçek bir ispat sunmasını istemesi Wright’ın hiç de güzeline gitmedi. Bu röportaj gitgide kısır döngüye girdi ve Wright’ın sonlanıp hakaret etmesi ve Macdonald’a bir hukuk kitabı almasını ve delilin ne olduğunu okumasını önermesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Crypto.com Güney Kore Pazarına Giriyor Webilginç Kripto Para Haber

CleanSpark 86 MW’lık Madencilik Tesisi Aldı Webilginç Kripto Para Haber