içinde

Crypto.com Güney Kore Pazarına Giriyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com, Güney Kore pazarına iki lokal başlangıç satın alımıyla giriş yaptı. Şirket, yaptığı duyuruda ödeme hizmetleri sunan PnLink Co. ve dijital varlık sağlayıcısı OK-BIT.Co‘yu satın aldıklarını açıkladı.

Singapur merkezli Crypto.com, Güney Kore’nin elektronik finansal süreç yasası kapsamında ilgili makama bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak kayıt yaptırdığını da açıkladı.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su  Kris Marszalek, şirketin Güney Kore üzere kullanıcıların dijital varlıklara ilgisinin yüksek olduğu ülkelerde eserlerini ve hizmetlerini sunmak için düzenleyicilerle çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Crypto.com Güney Kore İçin Hazır

Crypto.com’un ayrıyeten, Monetary Authority of Singapore’dan ödeme kuruluşu lisansı müracaatında prensip onayı almışken, Dubai’de ise sanal varlık lisansının süreksiz onayına sahip. Bunun yanında şirketin Kıbrıs’ta Menkul Değerler ve Borsa kaydı, ayrıyeten İtalya ve Yunanistan’da da ilgili kayıtları bulunmaktadır.

Crypto.com Yüzde 5’lik İşten Çıkarım Yaptı

Dünya genelinde 50 milyondan fazla kullanıcısı olan kripto para borsası Crypto.com, uzun vadede “sürekli ve sürdürülebilir bir büyüme modeli” benimsediklerini aktardı. Buna istinaden firma, iş gücünün yaklaşık yüzde 5’ini yani 260 kişinin işine son verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

OpenSea, NFT Platformu Fair’i Fon Çeşidinde Destekledi Webilginç Kripto Para Haber

Craig Wright: Satoshi Nakamoto Benim Webilginç Kripto Para Haber