içinde

Cumberland, Piyasanın Nasıl Toparlanabileceğini Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Kripto firması Cumberland, piyasa toparlanmasının, sıkıntılı varlıkların sorunlu şirketlerden daha güvenli olanlara ne kadar hızlı aktarılabileceğine bağlı olduğunu söyledi.

Şirket, ödenmemiş borçları dengelemek için bu şirketlere ait varlıkların tasfiye edilmesi gerektiğini ve bunun kripto fiyatları üzerinde büyük bir etkisi olduğunu dile getirdi.

“Bu varlık satışlarının boyutu ve zamanlaması konusundaki belirsizlik, piyasada bir bulut gibi asılı duruyor”

Piyasa koşulları sebebiyle bazı kripto şirketleri önemli sıkıntılar yaşamaya başladı. Terra’nın çöküşünden bir ay sonra kripto kredi platformu Celsius, müşterileri için para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Diğer kripto kredi şirketleri de benzer önlemler aldı.

Yaşanan bu olayın ardından kripto hedge fonu Three Arrows Capital, BlockFi ve Voyager Digital’in birkaç kripto kredi platformu tarafından tasfiye edilmesinin ardından piyasa koşulları daha da kötüleşti.

Cumberland’e göre yaşanacak bir piyasa toparlanması, iflas eden firmaların varlıklarının nasıl ele alındığına bağlı olacak.

“Geniş ve şeffaf olmayan zincir dışı tasfiyeler, insanların yatırım yaparken tereddüt etmesine sebep olacak. Bu da likiditeyi azaltır ve oynaklığı artırır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Vergi Platformu KoinX’e 1,5 Milyon Dolarlık Yatırım Webilginç Kripto Para Haber

Core Scientific, 7.202 Bitcoin (BTC) Sattığını Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber