içinde

Curve Finance Hacmi Rekor Düşüşler Kaydetti Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

DEX‘ler kripto piyasasına girdiği sürece, Curve Finance ekseriyetle en yeterli performans gösteren borsalar ortasında görülüyor. Curve Finance DEX’lere öncülük ederken, gözden düşmesi 2. çeyrekte başladı, o vakitten beri yerini ise Uniswap aldı.

Grafik, kripto fiyatları ortasındaki ağır oynaklığın akabinde kripto varlıklarına olan talepteki keskin düşüşü yansıtıyor.

Curve Finance Uniswap’ın Gerisinde Kalıyor

Mayıs 2022 26,1 milyar dolarlık süreç hacmi kaydeden Curve Finance, piyasanın içinde bulunduğu durumla birlikte düşen ilgiyle eskisi kadar hacme sahip değil.

Bu ay kripto para piyasasının tekrardan düşmesinin tesirleri de Curve Finance‘in düşen hacminde görülebiliyor.

Curve Finance Hacmi

Haziran ayında, Curve Finance’in 15.5 milyar doların üzerinde hacmi varken, Temmuz ayında yüzde 48 düşüşle 7.9 milyar dolara geriledi. Son olarak, borsa, ayın son haftasına yaklaşırken Ağustos ayında şimdiye kadar yalnızca 4.03 milyar dolar hacim kaydedebildi. Curve’ün şu an itibariyle 5,25 milyar dolara bile ulaşması pek muhtemel görünmüyor.

Şu anda Curve Finance, büyük DEX’ler ortasında Uniswap’ın çok gerisinde kalıyor. Geçen hafta, Uniswap toplam 9,4 milyar dolarlık bir hacme ulaşırken, Curve yalnızca 1,5 milyar dolarda kaldı.

Curve Finance ile Uniswap’ın hacim karşılaştırması

Uniswap, 2022’nin ikinci çeyreğinde ayı piyasasından en âlâ biçimde yararlanırken, Curve hayli geride kaldı. Bu, Eylül 2021’den bu yana haftalık Uniswap ve Curve grafiğine de yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ethereum PoW Fork’u Güncelleme Aldı Webilginç Kripto Para Haber

AMM Protokolü SudoRare, 519 ETH ile Ortadan Kayboldu Webilginç Kripto Para Haber