içinde

DappRadar Raporu: DeFi Güzelleşiyor, NFT’lerde Düşüş Var Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

DappRadar’ın yayınladığı rapora nazaran DeFi dalı düşüş sonrası yaralarını sararken NFT‘lerde durum hiç iç açıcı değil.

Küresel borsalar Terra’nın (LUNA) çöküşünün akabinde hala yaralarını sarmaya çalışıyor. Kimi akıllı kontratla hizmet veren platformlar ise TVL’lerinde çift haneli yükselişlere şahit oldu.

DeFi Platformlarındaki TVL Yüzde 22 Arttı

DappRadar’ın Temmuz 2022 raporuna nazaran, DeFi toparlanma sinyalleri veriyor. DeFi platformlarının toplamındaki Toplam Kilitli Paha (TVL) yüzde 22 artış göstererek piyasaya umut verdi. Önde gelen DeFi platformlarından yalnızca Waves (WAVES) ve Fantom (FTM) düşüş yaşadı.

Öte yandan Tron’un (TRX) TVL’si yüzde 50 artış gösterirken; Solana (SOL), Polygon Network (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Cronos (CRO) da kıymetli artışlar yaşadı.

DappRadar uzmanları Polygon Network’ün geliştirici aktifliğinde başka tüm platformları geride bıraktığını da belirttiler. Buradaki yükselişte, Polygon’un Disney ile muahedesi ve akıllı telefon markası Nothing ile yapılan iş birliği tesirli oldu. Nothing, yeni Android işletim sistemli Nothing Phone (1) modelinde NFT’ler sunmak için Polygon ağını kullanıyor.

NFT Süreç Hacminde Düşüş Yaşandı

NFT süreç hacimleri 2021 ikinci çeyreğinden sonra birinci kere 1 milyar doların altına düştü. Temmuz 2022 itibariyle, son aylarda birinci defa NFT’lerdeki süreç hacmi 10 haneli bölgeden çıktı. Bunun yanı sıra trader sayısı yüzde 8 azalırken, NFT pazaryerindeki hakimiyet birinci kere OpenSea’den çıkabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Binance CEO’su Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanıyla Görüştü Webilginç Kripto Para Haber

Router Protocol’ün TVL’si 300 Milyon Doları Aştı Webilginç Kripto Para Haber