içinde

Decred Nedir? DCR Ne İşe Yarar?

DECRET CIİN SON DAKİKA GÜNCEL FİYAT
DECRET CIİN SON DAKİKA GÜNCEL FİYAT

Decred, 2016 yılında Bitcoin’e alternatif olarak hizmet etmesi için oluşturulan bir ödeme kripto parasıdır.

DECRET CIİN SON DAKİKA GÜNCEL FİYAT

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

Decred nedir?

Bitcoin’in sorunlarından biri olarak görülen ölçeklenebilirliğe çözüm sağlaması için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Projenin başlangıcı 2014 yılına dayanmaktadır. Bitcoin kod tabanının üzerine inşa edilmiştir. Ancak daha fazla ölçeklenebilirlik elde etmeye yönelik ayarlamalar içermektedir. Ağ, Proof-of-Work ve Proof-of-Stake’i birleştiren hibrit bir konsensüs protokolü kullanmaktadır. Bu hibrit modelde PoW işlemleri doğrulamaktadır. Öte yandan PoS ise ağ yükseltme tekliflerinde ve oylamalarında kullanılmaktadır.

Ek olarak geçmişte Bitcoin ve Bitcoin Cash’in hard forku (sert çatallanma) deyim yerindeyse “kanlı” şekilde sonuçlanmıştır. Decred ise, bir daha böyle sorunun yaşanmaması için oluşturulmuştur. Çünkü platform, merkeziyetsiz ve kendi kendini yöneten bir sisteme sahiptir. Bu sebeple çoğunluk kabul etmediği sürece hard fork yaşanamaz.

Decred’in özellikleri nelerdir?

Ekosistem; güvenli, uyarlanabilir ve sürdürülebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Platform, hibrit Proof-of-Work ve Proof-of-Stake konsensüs mekanizması sayesinde, diğer PoW veya PoS tabanlı zincirlerden daha güvenlidir. Bununla birlikte benimsenen yönetişim modeli, tekliflerin adil değerlendirilmesini sağlamaktadır. Ek olarak bu model, platformu çatallara karşı dirençli hale getirip yeni özelliklerin entegrasyonunu kolaylaştırmaktadır. Ekosistem, uzun vadeli hedeflere sahiptir. Kripto projelerinin yaşayabileceği finansman problemini yaşamamak için kendi kendini finanse etmektedir. Blok zincirdeki ödüllerin %10’u, projenin gelişimi için ayrılmış bir hazineye aktarılmaktadır.

Decred’in toplam arzı ve mevcut fiyatı nedir?

Coingecko verilerine göre Decred’in toplam arz miktarı tıpkı Bitcoin gibi 21,000,0000 DCR’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 14,040,449 DCR’dir. Bununla birlikte projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 1,059,272$ iken piyasa değeri ise 555,267,488$’dır. DCR şu anda kripto para borsalarında 39,50$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 247,35$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Decred nedir? Nasıl alınır?

DCR halihazırda birçok önemli kripto para borsasında işlem görmektedir. Platforma yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, platformun işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Decred’in şu anda işlem gördüğü önemli borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, Gate, Bittrex, Bybit, KuCoin, Huobi Global, Poloniex, MEXC ve OKX. Decred almak isteyen yatırımcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. Ek olarak yatırımcılar, cüzdanlarına USDT vb. bir kripto para eklemelidir.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. Webilginc.com  ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BİTCOİN HABERLERİ

Bu Günlerde İzlenebilecek 4 Altcoin Analiz..btc,ftx,kucoin,tezos analiz..

Augur

Augur Nedir? REP Ne İşe Yarar?