içinde

Dev Balinaların Alım Yaptığı Altcoin’lerin Listesi Çıktı!

FTX’in Kanada’ya genişleme planı, görünüşe nazaran FTT’ye yönelik ilgiyi körükleme devam ediyor. Shiba Inu (SHIB), balinalar ortasında dolar bazın en büyü token konumu olmaya devam ederken, bugün enteresan bir halde 1.5 milyon doların üzerinde FTT satın alımı gerçekleşti. SNX, LINK ve APE, en çok satın alınan öteki altcoin projeleriydi.

Altcoin balinaları FTT satın alıyor, bu haber tesirini sürdürüyor

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, FTX, Kanada’ya genişleme planlarını duyurmadan evvel birtakım büyük balinaların içeriden bilgiyle yüklü ölçüde FTT satın aldığına dair savlar ortaya çıktı. Bunun çabucak arkasında FTX Token (FTT), en çok satın alınanlar listesinde birinci sıralara yükseldi.

Görünüşe nazaran bugün bile Ethereum balinaları FTT biriktirmeye devam ediyor. 17 Haziran’da ortaya çıkan argümanların akabinde FTT tekrar en çok satın alınan token oldu. Balina izleme botu WhaleStats’tan alınan datalar, 1.5 milyon dolar ile balinaların bugün en fazla FTT satın aldığını gösteriyor.

FTX’in Bitvo’yu satın alma kararı, rakip borsa Binance’in geçen yıl düzenleyici baskı nedeniyle Ontario’dan çekilmesinden sonra geldi. Mutabakata nazaran FTX, Alberta merkezli kripto para borsası Bitvo’yu satın almaya hazırlanıyor. Bunun öncesinde “BlueWhale0116” isimli bir balinanın 925 milyon dolarlık FTT satın alması dikkat çekti. Fiyat duyuruyla yükselişe geçemeden evvel, balinalar yüklü ölçüde FTT satın aldı.

Balinalar Synthetix, Chainlink ve Apecoin’de büyük ilgi gösteriyor

FTT’den sonra en çok satın alınan token’ler USDC, USDT, ETH ve TUSD oldu. Altıncı sırada, Binance’in stablecoin’i olan BUSD yer alıyor. Çeşitli DeFi, launchpad, oyna-kazan platformlarında kullanılmaları ve inançlı liman olarak tercih edilmeleri nedeniyle, stablecoin’ler ekseriyetle bu listenin birinci sıralarında yer almaktadır. Synthetix, Chainlink ve Apecoin ise bugün listenin birinci sıralarını zorlayan altcoin projeleriydi.

ApeCoin, Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club (BAYC) takviyeli bir NFT projesidir. Bugün bir noktada 53 bin doların üzerinde satın alım gördü. Şu anda, yaklaşık bin dolar ile listeyi 9.sırada tamamlıyor. Ethereum tabanlı oracle token Chainlink (LNIK), yaklaşık 2,5 bin dolar ile 8.sırada. Bu esnada LINK fiyatı %2’nin üzerinde yükselerek 7.41 dolara ulaştı. LINK şu anda 52.88 dolar ATH fiyatının %86 altında süreç görüyor.

Synthetix, çok çeşitli kripto ve kripto dışı varlıkları Blockchain’e ulaştıran bir DeFi protokolüdür. 2021’in Şubat ayında 28.77 dolar ile ATH fiyatını kaydetti. Artık bu düzeyden %89.34 indirimli süreç görüyor. Bu ortada SNX, yaklaşık 2,5 bin dolarlık satın alımla listenin 7.sırasında. Öbür yandan, 1.5 milyon dolarla listeyi birinci sırada tamamlamasına karşın FTT, şimdi Shiba’yı geride bırakamadı. Shiba Inu (SHIB), balinalar ortasında dolar bazın en büyü token konumu olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yeni GameStop Olayı: Bu Altcoin Short Squeeze’le Uçuyor!

Kripto Paraların İzi Nasıl Gizleniyor?