içinde

Diamond Coin Nedir? DMD Ne İşe Yarar?

Diamond Coin, kullanıcılarının anında, güvenli ve sıfıra yakın işlem oranlarıyla dünya çapında para transfer etmelerine imkan sunan, merkezi olmayan bir açık kaynak dijital para birimidir. “Diamond Coin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Diamond Coin nedir? DMD ne işe yarar?

Diamond Coin, finansal özgürlük, yüksek garantili yıllık gelir ve güvenli yatırım sağlamak amacıyla 13 Haziran 2013’te tanıtıldı. DMD Coin, özellikle %51 oranında saldırılara karşı mükemmel bir direnç sağlamaktadır. Bununla birlikte kanıtlanan hibrit, PoW ve PoS ilkesiyle çalışmaktadır. PoS ve Master Node üzerinde çalışan ve merkezi olmayan bir Coin’dir. Bu özelliğe sahip olması, DMD Coin’i güvenli paralardan biri yapmaktadır. Diamond Coin yalnızca servetlerin depolanması için kullanılan bir kripto para değildir. Aynı zamanda iyi bir pasif gelir kaynağı olarak da düşünülebilirsiniz.

Özellikleri neler?

  1. Proof of Stake: PoS, ağın işlemleri onaylamasını ve doğrulamasını sağlayarak dolandırıcılığı önleyen bir mekanizmadır. Staking’den getiri elde edebilmek için kullanıcıların Diamond Wallet’tan bir miktar DMD Coin’e sahip olması gerekir. Aynı zamanda cüzdanı ağa bağlı tutmalıdır. Cüzdandaki her DMD Token faiz kazanmaktadır. Bu da yeni DMD Token yaratır. Bu yeni paralar, DMD Ağını desteklediğiniz için size bir minnettarlık tokenı olarak verilmektedir.
  2. Proof of Mining: PoS mekanizması kullandığı için DMD Coin’lerin direkt olarak madenciliği mümkün değildir. Fakat, Diamond dijital paraların dolaylı yoldan madenciliği Diamond Multipool aracılığı ile elde edilebilmektedir. Diamond Multipool, kullanıcıların diğer kripto para birimlerini madencilik yapmasına imkan sunan özel bir donanım kullanır. Ödemeler daha sonra DMD Coin’lere dönüştürülmektedir. Daha sonra Diamond Wallet’a aktarılır. Diamond Multipool’da madencilik NiceHash aracılığıyla yapılmkatadır.
  3. Master Node: Ana Düğümler, daima DMD ağına bağlıdır. DMD işlemlerin daha hızlı olmasına yarayan belirli görevleri yürüten bilgisayarlardır. Ana Düğümlerin iki işlem seçeneği bulunmaktadır. Hızlı işlem (QuickTX) ve Karma işlem (MixTX)’dir. Normal işlemlerde, transfer ve ödemelerin onaylanması 2,25 dakika kadar sürerken, BTC’de 10 dakikaya kadar sürebilmektedir. Karma işlemde, orijinal miktarlar, DMD cüzdanlarda yerleşik şekilde olan Token karıştırıcı aracı desteğiyle bozuk para yığınlarına dönüştürülmektedir. MixTX, kaynak adreslerini bulmayı ve izlemeyi zorlaştırır. Ana Düğümleri çalıştırmak için kullanıcıların minimum 10.000 DMD bakiyesi olmalıdır. Ayrıca sabit bir IP’ye de sahip olması gerekmektedir.

Diamond Coin nedir? DMD nasıl satın alınır?

DMD satın almak için; öncelikle paranızı Litecoin, BTC veya ETH gibi kripto para birimlerine dönüştürmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte LTC, BTC veya ETH’nizi DMD için kolaylıkla takas edebileceğiniz bir kripto para birimi ticaret platformuna göndermelisiniz.

DMD depolamak için; Cüzdan, Mac, Linux, Windows gibi farklı işletim sistemleri için resmi DMD web sitesinden indirebilirsiniz. DMD Coin’lerinizi güvenilir cüzdanlarınızda saklamak için 100’den fazla kripto para birimini destekleyen Coinomi (Mobil cüzdan) da indirilebilmektedir. Coinomi, Android ve iOS sistemlerinde de çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Certik Nedir? CTK Ne İşe Yarar?

Maro Nedir? MARO Ne İşe Yarar?