içinde

Doç. Dr. Güder: Metaverse ile İlgili Okuryazarlık Eğitimi Verilmeli Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feride Zeynep Güder, metaverse’le alakalı okuryazarlık eğitimi verilmesi gerektiğini söyledi. Güder, “Metaverse okuryazarlığı, tıpkı finansal okuryazarlık gibi her türlü tehlikeye karşı kimliğimizi ve kendimizi korumamız için gerekli olan en önemli beceridir” ifadelerini kullandı.

Üsküdar Üniversitesi’nden Güder’in açıklamasına göre, metaverse’te güvende kalmak büyük önem taşıyor. Güder şunları söyledi:

“Metaverse okuryazarlığın oluşması için kendi kendini yöneten kimlik hareketi, dijital kimlik koruma ve ilkeleri, blokzincir teknolojisi, merkezsizlik ve merkezi olmayan tanımlayıcılar gibi yeni kavramların yeni perspektiflerle birlikte ele alınması gerekiyor. Metaverse konusunda öncelikle güvenliğin sağlanması gerekiyor. Güvenliği en önce kendimizle başlatmalıyız. Verilerimiz kıymetli olduğu ve en kıymetli verimiz kimliğimiz olduğundan bunlara yönelik bilinçlendirme yayınları yapılması önerilmektedir.”

Güder ayrıca blockchain’in kullanıcıları koruyacak bir mekanizma olarak devreye girmesi gerektiğini düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bu 5 Altcoin’e Bakın: Bu Hafta Büyük Haberler Var!

Fender ve Meta’dan Gitar Metaverse’ü Geliyor Webilginç Kripto Para Haber