içinde

Dogecoin Kurucusu DOGE Fiyatı Ay’a Gidebilir dedi !

DOGECOİN
DOGECOİN

Dogecoin yatırımcıları, coin yakımı konusunda umutluydu

En büyük meme coin DOGE, geçtiğimiz yıl neredeyse 1 dolarlık seviyeye yaklaşarak rekor kırmıştı. Ancak o zamandan beri yüzde 80’in üzerinde kayıp yaşadı. Bu nedenle yatırımcılar, DOGE’un fiyatını yeniden o seviyelere itebilecek faktörleri ele alıyor. Bunların başında ise coin yakımı geliyor. Coin yakımı, özellikle ikinci en büyük meme coin SHIB’den sonra popülerleşti. Böyle bir mekanizmayı Dogecoin’e yerleştirme olasılığı daha önce tartışıldı ve fikir reddedildi.

Ancak tartışma katılımcılarından biri Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’a DOGE’u yakma konusunda kararın ne olduğunu doğrudan sordu. Markus da, soruyu cevapladı. Marcus, herkesin önce tüm coin’lerini yaktığını ve ardından DOGE’un “ay’a gideceğini” belirtti. Dogecoin’in kurucu ortağı, internette kimin yanlış olduğu konusundaki tartışmalara geldiğinde ironik ve hatta belki de alaycı açıklamalarıyla tanındığından, elbette bunu şaka yollu söyledi.

DOGE, SHIB’i takip etmiyor

Görünüşe göre Billy Markus, DOGE’nin SHIB örneğini takip etmeyeceğini düşünüyor. Proje ekibinin yakım mekanizması düşünmediği bir kez daha açıkça kanıtladı. Peki, DOGE’un gerçekten yanmaya ihtiyacı var mı? Aynı zamanda Shiba Inu örneğine bakarak yakımın gerçekten her derde deva olmadığını söylemek mümkün olacaktır. Shibburn portalından alınan verilere inanırsak, geçen hafta boyunca toplam 750 milyon SHIB yakıldı. Bu da multi-trilyon dolarlık token arzı göz önüne alındığında, düşük bir meblağ.

Buna karşılık, mevcut DOGE’ların toplam sayısı 132.672 milyar iken, tüm SHIB’ler 550 trilyonun biraz altında. Bu arada Dogecoin’in piyasa değeri, Shiba Inu’dan 3 milyar dolar daha yüksek. Tabii ki, bu kadar çok tokenla, DOGE’un 1 dolar değerinde olacağını hayal etmek hala zor gibi duruyor. Çünkü bu 130 milyar dolarlık bir piyasa değeri anlamına geliyor. Yine de kripto dünyası, kripto paranın yaklaşık bir buçuk yıl önce rekor kırarak 0,73 dolara ulaştığını hatırlıyor. Henüz DOGE’u yakma planları olmasa da, Dogecoin geliştiricilerinin bir sonraki boğa piyasasında neler yapabileceğini görmek ilginç olurdu.

Bu arada, DOGE, yazım sırasında yüzde 0.2’lik bir yükseliş ile 0.07 dolardan el değiştiriyor. DOGE, 9.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 11. sırada. SHIB ise, 14. sırada. DOGE, son 7 günde yüzde 3.5’lik bir büyüme de yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İran’dan bir ilk ! kripto para ithalat..

NVIDIA Ekran Kartı Fiyatlarında İndirim..