içinde

Dogecoin Mucidi Şoke Etti: DOGE Bu Düzeyleri Görmeyecek!

Dogecoin kurucusu Billy Marcus, Dogecoin’in bir evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşacağına inanmıyor. Kripto piyasasında devam eden türbülans ışığında, birçok yatırımcı, Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere tüm coin’lerin ve tokenlerin tüm vakitlerin en yüksek düzeyini (ATH) kaydettiği geçen yılki büyük ralliyi deneyimleyebilmeyi diliyor.

Dogecoin yatırımcıları ralli bekliyor

Eski hoş günleri hatırlatan “cocochaneladai” isimli kullanıc,, kripto para ünitesi 0,74 dolara ulaştığında görülen Dogecoin grafiğini paylaştı. Twitter kullanıcısı bir tweet’te “Bunu tekrar görmek için sabırsızlanıyorum #Dogecoin #DogecoinToTheMoon” dedi. Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Marcus, tweet’e karşılık vererek, DOGE meraklılarının kripto para ünitesini tekrar tüm vakitlerin en yüksek düzeyinde görmeme mümkünlüğünün olduğunu belirtti.

Marcus’a nazaran Dogecoin, kişisel ve kurumsal yatırımcılar ortasında büyük ölçüde benimsenmesi de dahil olmak üzere kripto para ünitesi için birçok muvaffakiyet ile sonuçlanan olağanüstü bir yıl geçirdi. Lakin aşağıdaki tabirleri kullandı:

DOGE’u 0,74 dolarda bir daha asla göremeyebiliriz. 2021 garip bir yıldı ve Dogecoin distopyaya kapıldı.

https://twitter.com/BillyM2k/status/1538944073750392833

Marcus haklı mı?

Bazılarına nazaran, Dogecoin ortak yaratıcısı büyük ölçüde haklı olabilir. DOGE, piyasadaki öbür kripto para üniteleri üzere sabit bir arza sahip değil. Dogecoin meraklılarından gelen davetlere karşın, proje geliştiricileri bu davetleri görmezden geldi. Zira sorunu düzeltmeye yönelik rastgele bir efor kripto paranın güvenliğini tehlikeye atabilir. Buna ek olarak, Dogecoin, kripto para ünitesinin tanınan teknoloji devi Elon Musk’tan aldığı büyük dayanak nedeniyle geçen yıl 0.74 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Tesla’nın kurucusu, kripto para doruğa ulaşmadan evvel birkaç sefer göğüs coin hakkında fiyatını artıran olumlu tweetler atmıştı. Şu anda Musk’ın Dogecoin’e yönelik aksiyonları ona 258 milyar dolarlık bir dava açılmasına neden oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere davacı DOGE’un bir piramit şemasını olduğunu ve Musk’ın bunu desteklediğini argüman etti.

Docgecoin’in yıl bazında düşüşü

Mayıs 2021’de DOGE, kripto para ünitesi için tüm vakitlerin en büyük rallisi olarak kabul edilen 0.74 dolara kadar yükselmişti. Birçok yatırımcı kripto para ünitesinin 1 dolara yükseleceğine inanıyordu. Bununla birlikte, tanınan göğüs coin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0.74 dolara ulaştıktan aylar sonra muazzam bir biçimde düştü. Yatırımcıların dilekleri asla gün ışığına çıkmadı. Yıl başından bu yana işler berbattan daha berbata gitti. DOGE, şu anda tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin yüzde 90 kadar altında süreç görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dün alış seyri izleyen Borsa İstanbul bugün güne düşüşle başladı

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahlili: Kazanımlarını Sildi, Kıymetli Düzeyler Neler? 22 Haziran 2022 Webilginç Kripto Para Haber