içinde

Dogecoin Mucidinden Piyasa Yorumu: Kimi Kartlar Düşüyor!

Kripto para piyasasının son çöküşünde yaşananlar çok konuşulacak üzere görünüyor. Kriptonun atası sayılan Bitcoin’in parodisi Dogecoin (DOGE) kurucularından Jackson Palmer, kriptonun House of Cards (Kartlardan Ev) olduğunu söylüyor.

Dogecoin mucidi Palmer: Kartlardan Ev’den birtakım kartlar düşüyor!

Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer, Avustralya televizyon paneli “The Project”e bir röportaj verdi. Palmer, en son durumu prestijiyle kripto para ünitelerini kartlardan bir konuta benzetti. Dahası Dogecoin mucidi, birtakım kartların düştüğünü söylüyor:

Bunun altındaki birtakım kartlar düşmeye başladı.

Peki en son fiyat düzeltmesi kripto para ünitelerinin sonunu bu işaret ediyor? Jackson Palmer bunu kesin bir formda söylemek için “çok erken” olduğunu kabul ediyor. Ayrıyeten Palmer, merkezi olmayan finansın (DeFi) aslında kripto çöküşünün altında yatan neden olduğunu belirtiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere DeFi protokolü Celcius Network’da yaşananlar son günlere damgasını vurdu.

Dogecoin’in kurucu ortağına nazaran, DeFi’de gerçek olamayacak kadar yeterli faiz oranları sunanlar var. Bu da kullanıcıların fonlarıyla kumar oynamak demek. Bu yüzden bu altcoin projelerinin, kripto para ünitelerinin çöküşünün nedeni olarak suçlanması mümkün. Jackson Palmer, şu açıklamayı yapıyor:

Açıkçası, bunu yaparken, tüm yapmanız gereken, çökmek için üzerine bahse girdiğiniz şeylerden biridir. Sonra her çeşitten zincirleme tepkisi başlatır.

“Kripto para ünitelerinin hiçbir bedeli yok!”

Jackson Palmer, sıkı düzenlemeler nedeniyle kripto para ünitelerinin hiçbir kıymet teklifine sahip olmadığına inanıyor. Geçen Kasım ayında toplam kripto para piyasa kıymeti 3 trilyon dolara yaklaştı. Bununla birlikte, Dogecoin kurucu ortağı, kripto para için özel bir kullanım durumu görmüyor. Zira Palmer, “Bu günlerde elektronik bankacılığı kullanmak epey kolay” diyor.

Avustralyalı yazılım geliştiricisi, devam eden çöküşün beşerler için bir “uyandırma” daveti olacağını umuyor. Kriptokoin.com haberlerinden hatırlayacağınız üzere Jackson Palmer, daha evvel de ağır tenkitler yaptı. DOGE mucidi, kripto para ünitelerinin dolandırıcılıkların kolaylaştırıcısı olduğunu belirtti.

Ayrıca Jackson Palmer, toplumsal medyada Tesla CEO’su Elon Musk ile boynuzları tokuşturdu. Tesla CEO’su Dogecoin’in tanınan hale gelmesinde değerli bir rol oynadı. Buna ilaveten yaptığı Twitter paylaşımlarıyla DOGE’ye bir epey pompa yaptırdı.

Basın vaktinde piyasada 10. sırada olan Dogecoin, günlük bazda %2,79 düşüşle 0,05951 dolardan süreç görüyor. DOGE, geçen Mayıs ayında elde ettiği rekor doruğundan %92 üzere büyük bir düşüş yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Snapdragon 8cx Gen 3 yonga seti Apple M2’den çok yavaş Webilginç

Sepetinde Bu Altcoin Olan Fonlar Zararda! “Satış Yapıyorlar”