içinde

Dogecoin’den Dolandırıcılığa Karşı İhtar Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Ünlü göğüs kripto para ünitesi Dogecoin (DOGE), resmi Twitter hesabından toplumsal medya platformunda dolaşan yeni bir dolandırıcılık hakkında bir ikaz yayınladı.

2021 yılında süratle popülaritesi artan Dogecoin, yeni iş birlikleriyle kripto hizmetlerinde geniş bir ağa yayılıyor. Lakin ünlülüğün ve bu büyümenin dezavantajları da bulunuyor. Dogecoin’in de başını ağrıtan yeni sorunu bilinirliğini kullanan makus niyetli bireylerin kendini teknik dayanak üzere tanıtarak kullanıcıları kandırması.

Dogecoin Dolandırıcıları Kendini Teknik Dayanak Olarak Tanıtıyor

Dogecoin, resmi Twitter hesabından toplumsal medyada dolaşan yeni dolandırıcılık yolu hakkında kullanıcılarını bilgilendiren bir ihtar yayınladı.

Dogecoin Resmi Dayanağının bulunmadığı belirtilen ikazda, göğüs coin ismine açılmış bir düzmece hesaptan kripto para ünitesiyle ilgili zorluklar ve meseleler yaşayanlar için teknik dayanak hizmeti verildiği aktarıldı. Teknik dayanak kılığına giren dolandırıcılar, hesap üzerinden bağlantıya geçtikten sonra kullanıcılardan bir cüzdan kurmalarını isteyerek kandırmaya başlıyor.

Kullanıcılara hesap bilgilerini asla paylaşmamaları gerektiğini aktaran Dogecoin’in karşısındaki dolandırıcı geçersiz hesabın 2012 yılında (Dogecoin piyasaya sürülmeden önce) oluşturulduğu belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Beanstalk Yine Filizleniyor Webilginç Kripto Para Haber

BitPay, ApeCoin Desteklemeye Başladığını Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber