içinde ,

Dogecoin DOGE Elon Musk’ın Açıklamalarının Ardından %25 Arttı

En büyük dördüncü kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarının ardından %25 oranında artış gösterdi.
Elon Musk, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, şirketi Tesla’nın Bitcoin’in (BTC) doğaya verdiği zarar sebebiyle, Bitcoin ile ödeme alma işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. Gelen tepkiler üzerine Musk, Bircoin ve diğer kripto paralara güçlü bir biçimde inandığını ancak fosil yakıt kullanımında muazzam bir artışa sebep olduğunu ifade etti.

Musk, atmış olduğu bir başka Tweet’ta, bir karbon vergisinin uygulanmasını önerecek kadar da ileri gitti. Musk bu teklifi Biden yönetiminin reddettiğini ifade etti.
Elon Musk, Dogecoin İçin Çalışacak
Elon Musk, atmış olduğu bir başka tweet’te, Dogecoin’in işlem verimliliğini arttırmak için, Dogecoin geliştiricileriyle çalışmanın gelecek için umut verici olduğunu kaydetti.
Musk’ın tüm bu açıklamalarının ardından Bitcoin‘de düşüş yaşanırken Dogecoin ise %25 oranında arttı. Yazı kaleme alındığı sırada Dogecoin, Coingecko verilerine göre 0,535508 dolardan işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

Ne düşünüyorsun?

Bitcoin Helal mi? Coin Caiz mi? Kripto paraların kullanımı

Dogecoin’in hikâyesi: Bir şakadan doğmuştu