içinde

Dogecoin’in (DOGE) Piyasa Bedeli 10 Milyar Doları Aştı!

Kripto para ünitesi Dogecoin’in ( DOGE ) piyasa kıymeti, Tesla CEO’su Elon Musk ve öbür ünlülerin tweet’leri sayesinde 10 milyar doları aştı. Mevcut bilgilere nazaran kripto para ünitesinin fiyatı yazım sırasında 0.082 dolar. Kısa bir mühlet evvel 0.083 dolar ile yeni bir rekor kırdı. Piyasa bedeli de 10 milyar doları aştı ve yazım sırasında 10.483.929.454 dolar civarında.

Bunun yanı sıra tanınan altcoin, piyasa pahasına nazaran en büyük 9.kripto para oldu.

Son yedi gün içinde DOGE fiyatı kısmen Elon Musk ve ferdî yatırımcıların WallStreetBets hareketiyle yaratılan ivmeden yararlanarak 1 dolara ulaşmasına yardımcı olmak için başlattığı kampanya sayesinde %88’in üzerinde arttı.

Ünlülerden Dogecoin (DOGE) desteği

Musk’ın Dogecoin pump’ına yol açan tweetleri, Twitter’a “bir süreliğine” orta verdiğini sav ettikten kısa bir müddet sonra geldi. Musk, platforma geri döndüğünde kripto para ünitesi ile ilgili tweet’ler de geldi. Kiss müzikçisi Tekrar Simmons daha sonra cümbüşe katıldı ve öbür kripto varlıklarının olduğunu da belirtirken “altı haneli” bir DOGE yatırımı yaptığını söyledi.

Snoop Dogg daha sonra albüm kapaklarından birinin düzenlenmiş bir versiyonunu tweetledi ve ismini “Snoop Doge” olarak değiştirdi.

Elon Musk’ın yorumları, kripto para ünitesi türev platformu BitMEX’in Dogecoin perpetual swap mukavelelerini başlattığı ve yatırımcıların kripto para ünitesinin fiyatı üzerinde uzun yahut kısa durumlar aracılığıyla spekülasyon yapmasına müsaade verdiği bir vakitte geldi.

Daha evvel Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmenin eşiğinde olduğuna inandığını söyleyen Musk, kendisinin bir Bitcoin destekçisi olduğunu açıkladı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Tesla’nın ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu son yıllık raporuna (Form 10-K) nazaran, elektrikli araba üreticisi Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Bu 13 Altcoin İçin Kritik Hafta! İşte İzlemeniz Gereken Tarihler…

Ethereum (ETH) Fiyatı Rekor Tazeledi!