içinde

DOGE’un Kurucusundan Yükseliş Sinyali Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir kullanıcı DOGE‘un fiyatının yükselmesine sebep olacak şeyi açıkladı.

Dogecoin (DOGE) hakkında sık sık Tweet atan Billy Markus, geçenlerde DOGE üzerine olan bir Twitter tartışmasına katıldı. Tokenin rakibi SHIB üzere DOGE’nin de yakılması bu tartışmada gündeme geldi. Bu türlü bir uygulamayı DOGE’a getirme konusu tartışıldı.Bu uygulama kullanıcılar tarafından reddedildi. Sonrasında bir kullanıcı DOGE’un kurucu ortağı Billy Markus’a DOGE’yi yakma konusunda kararın ne olduğunu direkt sordu ve Markus cevapladı.


DOGE, SHIB’i Takip Etmeyecek

DOGE’un kurucu ortağı Billy Markus, herkesin token yaktığını lakin tekrar de DOGE’un “aya gittiğini” söyledi. Mevzu internette soru cevaplamaya gelince epey ironik ve hatta alaycı olduğu bilinen Markus, bu bahse da birebir stilde yanıt verdi. Görünüşe nazaran Billy Markus, DOGE’un SHIB örneğini takip etmeyeceğini ve projenin takımı tarafından rastgele bir yakma sisteminin gündemde olmadığını söyledi.

DOGE’un Yakılmaya Gereksinimi Var Mı?

Shiba Inu örneğine bakarsak yakmanın yüksek enflasyon için her kedere deva olduğunu söyleyemeyiz. Shibburn portalından alınan datalara bakarsak geçtiğimiz hafta boyunca toplam 750 milyon SHIB yakıldı. Bu yakma süreci birkaç milyon dolar hacmine sahip token için saçma bir uygulama olacaktır.

Buna rağmen, DOGE’un şu anki toplam sayısı 132.672 milyar iken, tüm SHIB’ler 550 trilyonun altında. Bu ortada Dogecoin’in kapitalizasyonu, Shiba Inu’nun toplam bedelinden neredeyse %50 daha yüksek olan Shiba Inu’dan (SHIB) 3 milyar dolar daha yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

NFT Süreç Hacmi İkinci Çeyrekte Yüzde 41 Düştü Webilginç Kripto Para Haber

Galaxy Digital İkinci Çeyreği Ziyanla Kapattı Webilginç Kripto Para Haber