içinde

Dolar Takviyeli HUSD 0,92 Dolara Düştü Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

HUSD stablecoini, kaynaklanan meseleler nedeniyle 1 dolardan kaydı ve düşerek 0.92 dolardan süreç görüyor.

Stable Universal tarafından çıkarılan HUSD stablecoin, CoinMarketCap fiyatlarına nazaran planlanan 1 dolarlık sabit fiyatından yüzde 8 düşüşle 0,92 dolara düştü. HUSD, Stable Universal tarafından piyasaya sürüldü ve şirketin web sitesine nazaran dolar karşısında 1:1 aslına nazaran çalışıyordu.

HUSD Depeg Sonrası 0,92 Dolara Geriledi

DeFi protokolü Curve Finance üzerinde USDC stablecoin karşısında teğe bir peglenmesiyle çıkarılan HUSD, şu anda 0,89 dolar üzere düşük bir düzeyde süreç görüyor. Sözde depeg (bire bir endeksinin kaldırılması), kripto borsası FTX’in HUSD’yi dayanak USD stablecoin sepetinden çıkarmasından 16 gün sonra gerçekleşti.

Stablecoinler kripto varlığın bir pahaya endekslenmesini amaçlayan coinlerdir. Örneğin Tether (USDT) dolara endeksli stablecoinlerden biridir. Bunlardan birine örnek de Curve Finance’teki USDC’ye endeksli Stable Universal’in çıkardığı HUSD olarak karşımıza çıkıyor. Terra (LUNA) sisteminin çöküşüyle 18.71 milyar dolar kayıp yaşandıktan sonra stablecoin kesimi düzenleyicilerin baskısı ile karşı karşıya.

Bir yıl evvel HUSD, çıkarılan her token para piyasası hesaplarında nakit olarak tutulan ABD doları tarafından desteklendiğini gösteren bir rezerv dökümü yayınlamıştı. Yayınlandığı vaktinde HUSD’nin 149,5 milyon dolarlık bir piyasa bedeli vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

TCMB, 2022 Ağustos Faiz Kararını Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber

Avustralya Futbol Ligi NFT Koleksiyonu Süratle Tükendi Webilginç Kripto Para Haber