içinde

Dropil ICO Dolandırıcılarına Mahpus Cezası Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar dolandırıcılıktan mahpus cezasına çarptırıldı. Her dalda olduğu üzere kripto para bölümünde de berbat niyetli bireyler kendilerine yer buluyor. Kripto para dalının büyümesinde değerli bir rol oynayan ICO’lar, dolandırıcılar için fırsat kapısı olarak göründü. Lakin, bu kapıda işler makûs şahısların istediği üzere yürümedi. Dolandırıcılığı gün yüzüne çıkan Dropil kurucuları, mahpus cezasına mahkûm edildi.

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar, geçen Ağustos ayında yatırımcıları 1,9 milyon dolar dolandırmaktan hatalı bulundular. Bu dava sonrası sırasıyla 3 yıl ve 2,5 yıl mahpus cezasına çarptırıldılar.

Dropil Kurucuları Yatırımcıları Kandırdı

McAlpine ve Matar, 2017 yılındaki ICO çılgınlığı sırasında Belize’de kurulan lakin Fountain Valley’de faaliyet gösteren kripto şirketi Dropil’i kurdu. Akabinde DROP isimli altcoin çıkardılar.

Dropil’in bir yatırım idaresi hizmeti ve ticaret programı olduğu tez eden kurucular, “Dex” isimli otomatik ticaret botuna erişim kelamı verdi ve bunun yıllık yüzde 63’e varan getiri sağlayacağını söylediler.

Mahkemeye nazaran McAlpine, Matar ve Dropil, DROP’u Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydetmedi ve Dex’in yıllık yüzde 24-63 getiri sağlayacağını sav ederek yatırımcılara bir yanlış beyanda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Marathon Digital, Kredisini 200 Milyon Dolara Çıkardı Webilginç Kripto Para Haber

Shiba Inu Yeni Taşınabilir Oyununu Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber