içinde

Dünya henüz NFT’nin ne olduğunu anlamış değil !

NFT çılgınlığı bütün dünyada hızlı bir şekilde devam ettiği düşünülüyor.

Kripto dünyasında yaşayanların yakından bilmiş olduğu koleksiyonluk projeler patlama yapıyor.

Ancak meydana getirilen bir anket bu çılgınlığın yeteri kadar bilinmediğini ortaya koydu.

Durum reel pazarda daha da net olarak ortaya çıkıyor. Japonya’da NFT’lerin ne işe yaradığını bilmeyenlerin payı yüzde 90.

2021 senesinde rüzgarı arkasına alan Fungible Token projeleri adeta patlama yaşadı. Değiştirilemez olması ve ender olarak lanse edilen Fungible Token’lar pek oldukça camia tarafınca ilgi çekmeyi başardı. Sanat alanından tutun, spor ve daha birçok sektörden herkesin ilgisini çekebildi. Daha fazlaca dijital karakterlerin bulunmuş olduğu ya da sanat eserlerinin sergilendiği yada satılmış olduğu projeler olarak biliniyor.

Her ne kadar bu anlamda dikkat çekse de insanların halen NFT’lerin ne işe yaradığını ve ne işe yaradığı mevzusunda fikirleri yok. 20 ülkeyi kapsayan ve 28 binden fazla kişinin katılmış olduğu anket insanların NFT’yi bilmediklerini gösteriyor.
Japonya, NFT yabancısı olarak dikkat çekiyor

Finder çevrim içi anketinin sonuçlarına gore Japonya birinci sırada yer ediniyor. Teknoloji üssü olarak vasıflandırılan ülkede Fungible Token nerede ise asla bilinmemesi ilginç. Eylül 2021 yılında yapılan ankete gore Japon yetişkinlerin yüzde 90’ı NFT hakkında hiçbir fikre sahip değil.

Japonya bu alanda başı çekerken, ikinci sırada yüzde 83 ile Almanya, üçüncü sırada ise yüzde 79 ile Birleşik Krallık yer alıyor. Amerika ise %70,6 ile listenin altıncı sırasında bulunuyor.

Öte yandan listenin son sıralarına doğru geldiğimizde bu nispet gitgide azalıyor. Son sırada %49 ile Filipinler yer ediniyor. Son 4 sırayı tamamlayan diğer ülkeler ise; Hong Kong, Tayland ve Nijerya.

Nijerya, kripto alanında olduğu gibi NFT projelerini acele benimsedi. 2021 yılı baz alındığında NFT’ler ülkede yüzde 22’lik artış yaşamış durumda. Ayrıca Peru, Venezuela ve Birleşik Arap Emirlikleri benzer biçimde ülkelerde Fungible Token’ların benimsenmesi katlanarak artacağı düşünülüyor.


Can Bonomo NFT Dünyasında !

BİNANCE REHBERİ BİNANCE NEDİR ? BİNANCE NASIL KULLANILIR ? KISACA VİDEO