içinde

Dünyanın İlk Blockchain Tabanlı Efsanevi At Yarışı Oyunu ile Tanışın: DarleyGo

Blockchain oyunları son zamanlarda çok önemli bir büyümeye tanık oldu. Bitkraft’a göre, yalnızca 2021’de e-oyun alt sektörü 1,5 milyar dolar topladı.

Bu istatistik, kendi içinde, blok zinciri oyunlarının oyun alanına nispeten yeni bir giriş olduğu düşünüldüğünde, akıllara durgunluk veriyor. Analistler ayrıca önümüzdeki zamanlarda blockchain oyun alanında gayri muntazam bir büyüme öngördüler.

Blockchain NFT oyun dünyası, yenilikler ortaya çıktıkça gün geçtikçe daha da heyecanlanmaya devam ediyor. Oyunlarda oyundan para kazanma ve dijital mevcudiyet sahipliği kavramı, Blockchain teknolojisindeki ve NFT’nin benimsenmesindeki gelişmeler sayesinde kalıcı hale geldi.

Solana’nın IGNITION hackathonunun galibi DarleyGo, yeni serüven oyununu başlattı. Bu efsanevi tabanlı NFT at yarışı oyunu Solana Blockchain üzerine inşa edilmiştir ve oyuncuların NFT atları satın almasına, yarışmasına, toplamasına ve yetiştirmesine imkan tanır. Gerçek dünyadaki at mitlerine dayanan DarleyGo, at yarışı eğlencesini yaratıcı oyun bilgisi ile birleştirir ve onu entresan, hızlı tempolu bir oyuna dönüştürür.

Oyun Hikayesi
Dünya’dan milyonlarca fer yılı uzaktaki uzak bir Galakside, Altair adında bir at gezegeni var.
Altair’de üç ana soy vardır: Darley, Areo ve Hayato. Belirli bir soyun her üyesi, bir atın yarış esnasında nasıl performans gösterdiğini direkt etkileyen değişik yeteneklere ve kişiliklere sahiptir.

Bu atların bin nesilden nesile aktarılan bir geleneği var: Yarış, ‘Tüm Atların Üstünde Atlar’ unvanı için yıllık bir yarışma. Yıllık etkinlik yaklaşırken, hangi at meşhur unvanı kazanacak ve ailelerine şan getirecek?

Bu oyun özeldir bundan dolayı her at, soyağacına gore benzersiz özelliklere ve kabiliyetlere sahip bir NFT’dir.

DarleyGo Oyun Modları
DarleyGo evreninde üç oyun modu vardır. Bunlar Yarış Modu, Eğitim Modu ve Yetiştirme Modudur.
Yarış Modu (PvP)
Yarış modu, oyuncuya karşı oyuncu modudur. Yarış Modunda oyuncular, SPL jetonlarını kazanırken şan ve onur için düzgüsel yada özel bir yarış etkinliğinde en çok 12 oyuncuya karşı yarışır. Altı yarış seviyesi vardır: Griffin ve Seviye 1-5. Tüm yarışılmamış atlar Griffin’den başlayacak, sonra yukarı çıkacaklar. Daha yüksek seviyeler daha büyük bir mükafaat havuzuyla gelir, ancak hem de daha fazla zorlukla beraber gelirler. Yarış etkinlikleri, birinci derslik 3D modelleme ve canlı akış stili ile 7/24 ev sahipliği meydana getirecek.
Antrenör Modu (PvE)
Antrenör Modu, atınızın yetenekleri ve karakteri hakkındaki daha fazlasını keşfetmenizi sağlar. Atlarınız, keşfetmeniz için sonsuz potansiyelle dolu. Oyuncular, SPL jetonlarını toplarken extra edinim puanları kazanmak için NPC DarleyHorses ile veya diğer oyuncularla antrenman yaparak atlarının seviyesini yükseltebilirler.
Yetenek (OTC: ABILF ) Rozeti
Oyun, oyuncuların atlarını daha iyi anlamalarına destek olan bir beceri rozet sistemine haizdir. İki değişik rozet kategorisi vardır: yetenek ve karakter rozetleri.
Yetenek rozetleri, atın beceri faktörlerini ihtiva eder: En iyi performans gösteren mesafe ve koşu stili.

Karakter rozetleri atın karakteriyle ilgili faktörleri içerir: Sağlık, Yarış Pisti Kabulü ve Zihinsel Durum.

üreme modu
DarleyGo, kendi NFT atınızı sıfırdan yetiştirmenize izin verir! Yetiştirme endüstrisinde başarılı olmak, tıpkı gerçek at yarışı oyunlarının gerçek dünyasında olduğu gibi, atlarınızın soyağacı ve yetenekleri hakkında kapsamlı bir çalışma gerektirir.
Nesil türlerinin yanı sıra soyağacı ve beceri rozetleri de üreme tasarımında mühim bir rol oynamaktadır. Buna ek olarak, DarleyGo oyunun üreme sistemine “mutasyon olasılığı”nı getirir ve bu da şampiyon atlar üretme olasılığını artırır.

Çift Simge Modu
DarleyGo evreni 2 jetonu kullanıma hazır hale getirir: $GXE, destek program jetonu ve yönetişim jetonu olan $DGE.
Gelecek Planları: Metaverse ile Entegrasyon — Galaksi Modu
DarleyGo, Metaverse ile entegre olmayı ve Galaksi’de ata binmeye, yarış pistleri inşa etmeye ve VR entegrasyonu ile diğer oyuncularla etkileşim kurmaya kadar geniş DarleyGo evrenindeki oyuncu deneyimini genişletmeyi planlıyor.
Web sitesi: https://darleygo.Io/

Twitter (NYSE: TWTR ): https://twitter.Com/DarleyGo_io

Anlaşmazlık: https://discord.Gg/xpDwJFPnS4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bir P2E Metaverse İnşa Etmek: GensoKishi CEO’su Maxi Kuan ile bir röportaj

Bitcoin’i Ödeme Olarak Kim Kabul Ediyor?