içinde

Elon Musk, Dogecoin kurucusunun metaverse tweet’ine yanıt verdi

WEBİLGİNÇ TARIM FUARI KAPAK
WEBİLGİNÇ TARIM FUARI KAPAK

Kripto para alanında Dogecoin (DOGE) sevgisiyle tanınan Tesla CEO’su Elon Musk, bu sefer metaverse ile ilgili atılan bir tweet’e yapmış olduğu yorum ile gündeme geldi.

Elon Musk, Dogecoin kurucusunun metaverse tweet’ine yanıt verdi

Elon Musk, bugün sabah saatlerinde attığı bir tweet’inde “metaverse” vakasının kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyor gibi görünüyor. Yani, son zamanlarda oldukca popüler bir kavram haline gelen metaverse ile alakalı kafanız karışıyorsa, yalnız değilsiniz. Elon Musk, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus tarafından atılan ve kimsenin metaverse’ün ne hakkında bulunduğunu açıklayamadığını ele alan tweet’e gülen bir emoji ile cevap verdi.

Twitter’da Shibetoshi Nakamoto takma ismini kullanan Billy Markus, tweet’inde “Metaverse konusunda heyecanlıyım zira herhangi bir şekilde tanımlanmadı. Dolayısıyla olmasını dilediğiniz bir şeymiş şeklinde davranabilirsiniz ve yanılmazsınız,” ifadelerini kullandı. Ilk olarak Neal Stephenson’un bilimkurgu romanı “Snow Crash” de bahsedilen “metaverse” terimi, teknoloji devi Facebook’un şirket ismini Meta olarak değiştirmesinden sonra 2021’in en oldukca konuşulan sözcüklerinden biri haline geldi.

Kripto alanındaki metaverse projeleri de Facebook’un bu büyük değişikliği ile paralel olarak ivme kazanmıştır. En popüler metaverse odaklı ekosistemlerden önde gelen Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) gibi projeler birçok ferdin dikkatini çekti. AXS yılın başından bu yana yüzde 12.000’in üzerinde kıymet kazandı. MANA için bu miktar yüzde 3.511 iken SAND bir yılda yüzde 9.600’ün üstünde terfi etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Adidas NFT koleksiyonunu satışa SUNDU !

24 aralık bim aktüel

24 Aralık Cuma Aktüel Elektronik Ürünler – Kumtel Siyah Cam Ankastre Set – Saç Maşası – Saç Düzleştirici – Masaj Aleti – Epilasyon Cihazı