içinde

Elon Musk Konuştu: Kimseye Dogecoin Alın Demedim!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, hiç kimseye Dogecoin (DOGE) Bitcoin (BTC) üzere kripto paralara yatırım yapmasını tavsiye etmediğini söyledi. Musk, bu sözleri kendisine açılan bir mahkemeden bahsederken sarf etti. İşte detaylar…

Elon Musk, kripto para yatırımı hakkında konuştu: Dogecoin (DOGE)’i destekliyorum

Elon Musk’a karşı açılan dava ışığında, Tesla yöneticisi asla kimseden kripto para ünitelerine yatırım yapmasını istemediğini belirtti. Amerikan elektrikli araba şirketinin kurucusu ve CEO’su, bugün Bloomberg Haber Genel Yayın Direktörü John Micklethwait ile devam eden Katar Ekonomik Forumu’nda sanal bir röportajda bunu duyurdu.

Musk’a nazaran, kimseye kripto para ünitelerine yatırım yapmasını tavsiye etmemesine karşın, kendisi ve şirketi, şirketin toplam nakit rezervinin küçük bir yüzdesini temsil ettiğini açıkladığı bir ölçü Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE)’e sahipler. Ayrıyeten ferdî olarak Dogecoin’i desteklediğini bir defa daha doğruladı. Musk, röportajda aşağıdaki tabirleri kullandı:

İnsanların kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemedim. Tesla, SpaceX ve ben; hepimiz bir ölçü Bitcoin satın aldık. Lakin bu toplam nakit varlıklarımızın küçük bir yüzdesi. Ayrıyeten Dogecoin satın aldım. Tesla, ticari eserler için Dogecoin kabul ediyor ve şahsî olarak Dogecoin’i desteklemek niyetindeyim.

Dogecoin’i teşvik ettiği gerekçesiyle Musk’a dava açıldı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, bir ABD vatandaşı, Musk’a 258 milyar dolarlık bir dava açmıştı. Musk’ı, Dogecoin’in halka tanıtılmasında oynadığı rol nedeniyle yasal süreç başlattı. Birkaç sefer, tanınan teknoloji işvereni, yaklaşık 100 milyon kullanıcıdan oluşan büyük bir takipçi kitlesine sahip olduğu Twitter’da Dogecoin’den bahsetmişti. Musk’ın daima Dogecoin dayanağı, geçen yılın başında 0.73 dolara kadar yükselen kripto para ünitesinin muazzam büyümesine katkıda bulundu.

Bununla birlikte, tokenin pahası, 0.73 dolarda tepeye ulaştığından beri yüzde 90’ın üzerinde büyük bir düşüş yaşadı. Bilgilere nazaran, DOGE bu satırı yazarken 0.06 dolar civarında süreç görüyor. Davacı Keith Johnson, Musk’ın davada “piramit şeması” olarak tanımladığı bir token olan Dogecoin’i halka tanıtmada tesirli olduğunu belirtti. Johnson, kripto para ünitesine yatırım yaparken değerli kayıplar yaşayan global Dogecoin yatırımcılarını temsil edeceğini söyledi.

Bu ortada, Johnson’ın Dogecoin’i bir piramit şeması olarak tanımlaması, DOGE’nin ortak yaratıcısı Billy Marcus’un dikkatini çekti. Dün bir Twitter mesajında Marcus, “eğer beşerler DOGE’u bir piramit şeması olarak görüyorsa”; pay senetleri, emtialar ve oburlarının yanı sıra tüm kripto piyasası da dahil olmak üzere tüm finansal araçları tanımlamak için birebir başlığın kullanılması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Araç Kasko Değer Listesi güncellendi

Kritik Düzeyleri Öngören Analist: Bitcoin Yükselişi Bu Tarihte!