içinde

Elon Musk: O Altcoin’den Alıyorum! Nedeni ise Bu

Tesla CEO’su Elon Musk, dünyanın en tanınan altcoin projelerinden biri olan Dogecoin’in sıkı bir savunucusu. Her fırsatta DOGE sevgisini lisana getiren Musk, kripto topluluğu tarafından “DOGE Babası” olarak tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su, Doha’da gerçekleştirilen Katar Ekonomik Forumu’nda Bloomberg’e bir röportaj verdi. Ünlü milyarder şunları söyledi: “O kadar güçlü olmayan birçok insan beni Dogecoin’i satın almaya ve desteklemeye teşvik etti. Bu insanlara karşılık veriyorum.”

Elon Musk bu altcoin projesinden alıyor

Elon Musk, altcoin projesinin, kripto alanındaki en sevdiği proje olduğunu 2019’un Nisan ayında paylaştı. Milyarder, o günden bugüne Dogecoin’in sıkı bir savunucusu olmasıyla biliniyor. Fakat, her vakit göğüs kripto para ünitesinin yardımına çalıştığı da söylenemez. 2021’in Mayıs ayında Tesla CEO’su, “Saturday Night Live” programına katıldı. Programda Dogecoin hakkında fikirlerini lisana getiren Musk, onu bir “koşuşturma” olarak tanımladı.

Aslında o devirde altcoin, tarihinin en güzel devrini yaşıyordu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere DOGE, Musk’ın telaffuzlarından evvel tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,76 dolara ulaşmıştı. Fakat CEO’nun açıklamaları kripto para ünitesine yaramadı. DOGE, programdan çabucak sonra düşmeye başladı. Lakin buna karşın Tesla ve SpaceX’in CEO’su, hâlâ sadık bir Dogecoin destekçisi olmayı sürdürüyor. Musk, Pazar günü Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini söyledi. Ayrıyeten altcoin projesinden alım yapacağını belirtti:

Dogecoin kurucusu Elon Musk’a cevap verdi

Paylaşımın akabinde Dogecoin mucidi Billy Markus (Shibetoshi Nakamoto) Musk’a cevap verdi. Markus, Tesla CEO’sunun her vakit DOGE’yi desteklediğini söyledi ve ona teşekkür etti. Ayrıyeten onun projeyi desteklemesinin, kendince nedenlerini sıraladı ve Elon Musk’a seslendi:

“Doğru olduğunu düşündüğüm altcoin projesini desteklemek konusunda her vakit ciddiydiniz. Eğlenceli buluyorsunuz, hiciv ve ironiyi takdir ediyorsunuz. Ayrıyeten para ünitesi olarak potansiyeli olduğunu düşünüyorsunuz. Bu nedenle şirketleriniz onu ödeme metodu olarak kabul ediyor ve DOGE’ye daha fazla yarar sağlıyor.”

Tesla ve SpaceX altcoin projesini ödeme usulü olarak kabul edebilir

Hafta sonu, Dogecoin mucidi, altcoin projesi için mevcut umutlarını bir dizi tweet ile lisana getirdi. İlk olarak, Dogecoin’in var olmak için bir nedeni olmasını istiyor. İkincisi, topluluğun kriptonun ne olduğunu ve kripto pazarının ne olduğunu anlamasını da istiyor. Üçüncüsü, insanların Dogecoin’i geliştirmeye ve yarar sağlamaya devam etmelerini istiyor. Tesla CEO’su Elon Musk da, Dogecoin ortak yaratıcısının yarar ve varoluş nedenlerine yönelik dileklerine “Tesla ve SpaceX eserleri, tahminen gelecekte” ve “daha fazla para ünitesi benzeri” diyerek destek verdi. Aslında Elon Musk, Dogecoin’i tanıtması nedeniyle 258 milyar dolarlık bir davayla karşı karşıya. Bununla birlikte milyarder, son tweet’lerinde görüldüğü üzere Dogecoin’e verdiği dayanaktan geri adım atmıyor.

Dogecoin fiyatı ne durumda?

Musk’ın paylaşımının yapıldığı tarihte, Dogecoin 0,062 dolardan %5,41 arttı. Fakat 2022’de şu ana kadar %64 düştü. Musk’ın onu desteklemeye devam edeceğini ve satın almaya devam ettiğini tweet atmasının akabinde, göğüs kripto para ünitesi Pazar günü yaklaşık %9 artış kaydetti. Bu ortada altcoin, en büyük 2000 BSC cüzdanı ortasında tanınan bir pozisyona sahip. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere DOGE, balinalar ortasında en çok kullanılan birinci 10 kripto para ortasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Aracınızı güneşten nasıl koruyabilirsiniz? Güneş yanığı önleme nasıl yapılır?

Vitalik Buterin Tarihi Bitcoin Modelini Eleştirdi: İddiaları Yanlış!