içinde

Emeklilik Fonlarında Kriptoya İlgi Artıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Wall Street Journal‘a nazaran ayı piyasasına karşın Kuzey Amerika’daki emeklilik fonlarında kriptoya olan ilgi artıyor.

Wall Street Journal’a nazaran kripto para emeklilik fonlarına artan ilgi VanEck’e de yansımış durumda. Bununla birlikte 2022’deki kuvvetli piyasa şartları, yatırımcıların aklına kaybı kabul edip gitmeyi mi yoksa yatırımlarına devam mı etmesi gerektiği sorusunu getirdi.

Emeklilik Fonları Parayı Kriptoda Değerlendiriyor

Houston merkezli itfaiyeciler için emeklilik fonu, geçtiğimiz Ekim ayında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) 25 milyon dolar yatırdı lakin piyasa şartları itibariyle bu paranın neredeyse yarısını kaybetti. Paha kaybedilmiş olsa da mantık olarak bu piyasaya yatırımın nasıl olacağını öğrenmiş oldular.

Houston İtfaiyecileri Yardım ve Emeklilik Fonu yatırım şefi Ajit Singh, Wall Street Journal’a verdiği röportajda şöyle dedi:

“Kripto para piyasasında volatilite ve büyük dalgalanmalar bekleniyor.”

Diğer emeklilik fonları ise ayı piyasasını bir fırsat olarak pahalandırıyor. Virginia merkezli bir emeklilik fonunun yatırım şefi Wall Street Journal’a verdiği bir demeçte kripto kışında kriptoya yatırım yapmak isteyen daha az beşerle getiriler daha cazibeli dedi. Fairfax’ta polisler için olan bu emeklilik fonu, yaklaşık 30 bin kişi için 6,6 milyar dolar tutuyor ve varlıklarının yüzde 4,5’ini kripto para ünitesinde pahalandırıyor.

Buna rağmen her emekli fon kuruluşu ise kripto paranın volatilitesine karşı mert değil. Öğretmenler için 300 milyar dolara sahip olan bir fon kuruluşu ise kripto para yatırımından kaçıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin, Ethereum ve Cardano Haftaya Nasıl Başladı? 15 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Binance, Kazakistan Faaliyetleri için Ön Onay Aldı Webilginç Kripto Para Haber