içinde

En İyi Video Oyunu Sanatçıları Ukrayna’ya Yardım Etmek İçin NFT’leri Kabul Ettiler, Koleksiyon Resmi MetaHistory Müzesi’nde Yayınlanacak

Rus-Ukrayna savaşının patlak vermesinden bu yana, birçok ünlü, toplumsal aktivite ve görsel sanatçı, kripto para birimi ve NFT sanat eserleri ile Ukrayna’yı destekleme ligine katıldı. Ve trend durmuyor.

Şimdi, bir grup birinci sınıf sanatçı, desteği ve bağlılığı uzun süreli etkiyle yepyeni bir düzeye taşıyor – avatar NFT serisi. Kesinlikle çarpıcı görseller, soluk kesen acı veren sahneler, devam eden zulmün boğucu realist benzerliği ve esnekliğin sonsuz gücü, bu sanat eserlerini harbiden farklı kılıyor ve onlara çağdaş NFT sanat dünyasında sağlam bir yer kazandırıyor.

Ukrayna + MetaHistory için avatarlar
Oyun hitleri Rainbow Six , Warframe , STALKER ve milyarlarca indirilen Asphalt franchise için kredilendirilen en iyi video oyunu endüstrisi profesyonellerinden oluşan bir grup, en kabiliyetli Ukraynalı dijital sanatçılarla birlikte Ukrayna’ya yardım etmek için bir yardım amaçlı NFT koleksiyonu oluşturdu. Koleksiyon, 19 Mayıs 2022’de Ukrayna için şimdiden 260 ETH / 722 bin dolar toplamış olan resmi bir Ukrayna yardım kuruluşu NFT platformu olan MetaHistory’de piyasaya sürülecek . Girişimleri, kripto bağışlarında Ukrayna için 60 milyondan fazla para toplayan kripto yanlısı konumuyla malum bir Ukrayna devlet kurumu olan Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafınca destekleniyor.

Hayır kurumu NFT koleksiyonuna Ukrayna için Avatarlar ismi verildi . Başlık, Sanskritçe’den “enkarnasyon” olarak çevrilen ‘avatar’ kelimesinin özgün anlamına atıfta bulunur. Çarpıcı sanat eserleri, serbest Ukrayna’nın temsil ettiği her şeyin enkarnasyonlarını yakalar: ruhu, ruhu, bilgeliği ve sevgisi. Koleksiyon, öteki avatarlardan yalnızca isim olarak değil, benzersiz bir biçimde fark eder. Sanat eserleri 2 aylık cenk sırasında ortaya çıktı ve hem oyun aynı zamanda film endüstrilerinden en kabiliyetli ve küçümsenilmeyen 50 Ukraynalı dijital sanatçı tarafından yaratıldı. Avrupa’nın en iyi bilim kurgu illüstratörü, prestijli EuroCon ödüllü Volodymyr Bondar, özel bir sanat eseriyle katkıda bulunmuş oldu. Volodymyr, bizzat ruhun vücut bulmuş hali olarak görülebilir: Ağır bombardımana maruz kalan Kharkiv’den düzinelerce insanı tahliye ederek yaşamını riske attı. Koleksiyonun küratörleri, baş sanatçı ve milyarlarca indirilen Asphalt’ın arkasındaki sanat yönetmenioyun serisi, ikisinin de ismi aynı, Kateryna. Bir Kateryna kedileriyle metroda hava saldırılarından saklanarak günler geçirirken, öteki Romanya’da sığınak buldu.

Birçok NFT koleksiyonu yalnızca bunun para yönü ile ilgilenir ve hem alıcıların bununla birlikte satıcıların spekülatif zihniyeti, piyasadaki tartışmaları körükler. Avatar koleksiyonunun arkasındaki ideologlar için amaç asildir. Epic’in eski iş geliştirme müdürü ve GSC’nin eski Halkla İlişkiler müdürü Alexey Savchenko (İngiltere) şöyleki diyor: “Ukrayna’ya yardım etmek için NFT yapacaksak, bunu oyun evrenlerimizi inşa ettiğimiz gibi yapmamız icap ettiğini düşündük. Yüksek üretim değerleri ve çevremizdeki en iyi yetenekler. Büyük olasılıkla ‘gerçek metaverse’i ilk kuran şirket olacak olan Epic Games, Ukrayna için 150 milyon dolar topladı”. Dmitry Tarabanov (Kanada), oyun tasarımcısı Rainbow Six ve Warframe hit oyunları için kredilendirildi“: “Hem oyun bununla birlikte film endüstrileri, NFT kültürünün birazcık tersi olan, birkaç dolarlık bir fiyata, üretimde milyonlarca değerindeki evrenleri deneyimlemenize izin veriyor. Bu sanatçılar tarafından yaratılan çarpıcı sanat, bütün insanlığın deneyimlemesi için ücretsizdir. Yine de, Star Wars’taki ilk AT-AT yürüteç taslağı benzer biçimde tarihi bir sanat eseri var ise, orijinali paha biçilemez. Bu koleksiyondaki sanat eserleri de tarihidir. Fiyat mutlaka, tüm para Ukrayna’ya gidiyor”.

MetaHistory NFT platformu, NFT teknolojisini yüksek standartlarına nazaran şekillendirerek ekibe yardımcı oldu. MetaHistory, Ukrayna için şimdiden milyonlarca kripto para toplayan ve daha ilkin Starlink’i Ukrayna’ya teslim etmek için Elon Musk ile beraber çalışan kripto yanlısı hükümet kurumu olan Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından resmi olarak onaylanan bir hayır kurumu NFT platformu olarak bir başarı kaydına sahip. Kripto endüstrisi, elektronik eğlence ve resmi kurumlar arasındaki işbirliği düzeyi, bu NFT koleksiyonunu ve arkasındaki koşulları benzeri görülmemiş hale getirdi. “İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşanan en büyük harpte yaratılan sanat eserlerinin kalmamasını diliyoruz. Şehirleri bombalanırken resim yapan efsanevi sanatçılar olmamasını diliyoruz. Bu koleksiyonda 70’den fazla parça olmamasını diliyoruz, bundan dolayı bu savaş her gün bir sanat eseri daha ekliyor. Yine de, bu NFT‘ler kaderlerini gerçekleştirmek için burada ve şimdi, bu değişen teknolojinin akla gelebilecek en asil amacı: iyiliğin hakim olmasına yardımcı olmak, inandığımız geleceğe yatırım yapmak ve tarihin doğru yönünü benimsemek”, onların ortak açıklama diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

WİRELES ŞARJ KAPAK

İki Telefonu Birbiri ile Kablosuz Şarj Etme ! Samsung S20 FE Wireless Power sharing – WİRELESS ŞARJ

Metaplex, Solana’nın Ağ Çökmesine Neden Olan NFT Bot Sorununu Nasıl Çözüyor?