içinde

Endonezya, Kripto Paraları Araştırmaya Başladı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Kripto paralar birçok ülkenin gündeminde yer alıyor. Hükümetler kripto para konusunda çalışmalar yapmaya ve çeşitli düzenlemeler getirmeye başladı. Bu kez Endonezya Merkez Bankası kripto paraları araştırdığını açıkladı.

Endonezya, CBDC İçin Çalışıyor

Endonezya Merkez Bankası Başkanı Doni Primanto Joewono, ülkenin kripto para birimlerini finansal sistemine entegre etme olasılığını araştırdığını açıkladı. Joewono, Endonezya Merkez Bankası’nın farklı ihtiyaçları karşılamak için bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarma olasılığını araştırdığını belirtti.

Joewon’a göre, kripto para birimlerinin ortaya çıkışı, birçok ülkenin CBDC‘lerin uygulanabilirliğini araştırmasına yol açtı. Ayrıca Joewon, kripto para birimlerinin mevcut finansal sistemler için risk oluşturabileceği konusunda uyardı.

Joewono, konuyla ilgili konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Endonezya Merkez Bankası, kripto varlıklar da dahil olmak üzere CBDC’nin olası etkilerini incelemeye devam ediyor. Kripto paralar potansiyel olarak ekonomik, parasal ve finansal sistem istikrarını etkileyebilecek yeni risklerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.

Endonezya, yakında yayınlanması beklenen bir teknik inceleme ile CBDC seçeneğini araştıran ülkeler arasında yer alıyor.

G20 zirvesinde konuşan Endonezya Merkez Bankası Başkanı Doni Primanto Joewono, kripto para birimlerinin verimliliği ve katılımı artırmak gibi mevcut finansal sisteme faydalı olabilecek nitelikler barındırdığını sözlerine ekleyerek bu konuda çalışmalar yapıldığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ZK.Work 10.000 IRON Ödüllü Ironfish Testnet’i Başlatıyor (Sponsorlu) Webilginç Kripto Para Haber

Şanghay, Beş Yıllık Planına Blockchain ve Web3’ü Dahil Etti Webilginç Kripto Para Haber