içinde

Enflasyon Dataları Sonrası Bitcoin ve Kripto Paralar Yükseliyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

ABD enflasyon datalarının beklentilerin altında açıklanmasından çabucak sonra başkan kripto para ünitesi Bitcoin yükselişe geçti ve son 24 saatte %6’lık bir yükselişle fiyatlanmaya devam ediyor. Yükselişe geçen tek kripto varlık Bitcoin değil enflasyon bilgilerinin beklenenin altında gelmiş olması kripto para piyasasındaki birçok varlığın yükselmesine neden oldu. Şu an datalara baktığımızda birinci 10’daki hiçbir coinin düşüş yaşamadığını görüyoruz. Pekala Bitcoin’de beklenen yükseliş geliyor mu?

Bitcoin’de Beklenen Oluyor Mu?

Enflasyon datalarının açıklanmasının akabinde yükselişe geçen Bitcoin 24 bin 250 dolar direncinin üzerinde yerini aldı ve anlık olarak 24 bin 500 dolar civarında fiyat hareketliliğine devam ediyor. Uzmanlara nazaran Bitcoine gün içerisinde önemli ölçüde hacim girişi olması bekleniyor. Şayet bu girişler gerçekleşirse Bitcoin 30 bin dolar direncini hedefleyebilir. Analister Bitcoin fiyatı hakkında optimist düşündüklerini aktarıyorlar.

Analistler Optimist Konuşuyor

Birçok analist, Bitcoin rallisinin ileriye dönük büyük bir altcoin boğa koşusunu teşvik edebileceğine inanıyorlar. Analist Ran Neuner Bitcoin fiyatıyla ilgili yaptığı açıklamada:” Enflasyonun tepe yapması ve doların düşmesiyle, Bitcoin ve altcoin’ler son ayların en büyük rallisine şahit olabilir” diyor. Başka bir analist Park Davis ise enflasyon sayılarının kripto piyasası üzerinde olumlu bir tesir yaratacağını belirtmiş zati analistin belirttiği üzere olumlu bir hava şu anda piyasa üzerinde bulunuyor. Analiste nazaran, enflasyonist baskının düşmesi kripto para fiyatlarına ivme kazandırabilir. TechDev takma ismini kullanan tanınan analist ise bu yükseliş eğiliminin 2023’te de devam edeceğini öngörüyor. Analiste nazaran Bitcoin fiyat grafiği 2023 rallisini ima ediyor. Bitcoin fiyatıyla ilgili yorum yapan görüşlerini lisana getiren bir öbür isim ise Amerikan bankacılık devi Morgan Stanley oluyor. Morgan Stanley analistlerine nazaran Bitcoin için boğa koşusuna işaret eden faktörler bulunuyor. Morgan Stanley analistlerine nazaran piyasalar yaşanan büyük düzeltmelere karşın hala sağlıklı kalmaya devam ediyor.

Avrupa’nın En Büyük Kripto Etkinliği

Yakın vakitte Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para aktifliğine mesken sahipliği yapacak. 20-21 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan aktiflikte Türkiye’de blok zincir ve iktisat denince akla gelen isimler konuşmacı olarak yer alacak. Fiyatsız olarak gerçekleştirilecek bu aktiflik Kuvvetli Performans Sanatları Merkezinde gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ethereum Vakfı, Merge İçin Mümkün Tarihleri Belirledi Webilginç Kripto Para Haber

Barry Silbert, BlockRock’ın Bitcoin Atılımını Kıymetlendirdi Webilginç Kripto Para Haber