içinde

EOS Neden Yükseldi? 21 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para piyasasında pazar günündeki yükselişiyle dikkat çeken isimlerden biri EOS oldu. EOS’un Paribu ve BtcTurk üzere yerli borsalardaki 24 saatlik hacmi 222 milyon TL’yi aştı. EOS coin neden yükseldi, arttı?

EOS Coin Neden Yükseldi?

CoinGecko bilgilerine nazaran EOS coin, son 24 saatte yüzde 7.5’lik bir yükseliş yaşadı. Haberin yazımı sırasında ise EOS, 1.40 dolardan süreç görüyor. Aslında EOS’un yükseliş rallisi bir müddettir devam ediyor. Bunun nedenlerinden biri de EOS Vakfı CEO’su Yves La Rose’un kısa mühlet evvel attığı bir tweet olarak görülüyor.

Rose, attığı tweette EOSIO’nun bir EOS hard fork’una yol açabilecek marka değişikliğine uğrayacağını söylemişti.

Yapılan hard ford, mevcut EOS ekosistemine bir yükseltme getirecek. EOSIO ağında çalışan tüm zincirleri birleştirmek için hard fork’un hayati kıymet taşıdığına dikkat çekti.

Normalde, bir hard fork, EOS sahiplerinin bölünmelerden birebir ölçüde token almasıyla zincirde bir bölünmeye yol açabilir. Ancak, Eylül ayında düzenlenmesi planlanan aktiflikten yeni bir tokenin çıkıp çıkmayacağı şimdilik doğrulanmadı.

Son vakitlerde kripto para piyasasının en gündem bahislerinin başında Ethereum Merge yer alıyor. Merge’ün gerçekleşmesiyle birlikte ETH fiyatında da yükseliş bekleniyor. Tıpkı Merge üzere EOS hard forku da fiyat artışına tesir eden bir açıklama olmuş üzere.

EOS’un artışı yalnızca fiyatta değil. DefiLama datalarına nazaran, kilitli toplam kıymet de yüzde 5.6 oranında artış göstermiş durumda.

EOS’un yeni durumunu aşağıdan takip edebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Amsterdam’da Protesto Edildi Webilginç Kripto Para Haber

FTX Geliri 2021 Yılında Yüzde 1000 Arttı Webilginç Kripto Para Haber