içinde

Ethereum 2.0’a Kilitli ETH Ölçüsü 13 Milyonu Aştı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Glassnode’un verilerine göre, 13 milyondan fazla ETH, Ethereum‘un Eth 2.0 stake sözleşmesine kilitlendi. Bu da Ethereum için yeni bir dönüm noktası demek. Eth 2.0 staking’in Kasım 2020’de başlatıldığını da belirtelim.

Ethereum 2.0’a Kilitli 13 Milyondan Fazla ETH Var

Mayıs 2021’de 5.209,474 Ether, Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesine aktarılmıştı ve bu tüm zamanların en yüksek seviyesiydi. Aradan geçen kısa sürenin ardından ETH 2.0 mevduat sözleşmesinin değeri 13 milyon ETH’yi gördü.

Lido isimli protokol, stake edilen ETH’de yüzde 31,8 ile en büyük paya sahip.

Kaynak: Glassnode, Sağlayıcı Tarafından Stake Edilen ETH 2.0 Toplam Değeri

Ayrıca U.Today‘e göre Ethereum, Sepolia test ağında birleştirmeyi test ederek, geçişe daha da yaklaştı.

Söz konusu mevduatların toplam dolaşımdaki arzın yüzde 10,9’unu temsil ettiğini de belirtelim. Ağ, beklenen lansman etkinliğinden önce bir testnet lansmanını da atlatmak zorunda. Beacon Chain ana zincirle birleşir birleşmez Ethereum, Proof-of-Stake’e geçmiş olacak. Beklenti birleşmenin bu yıl içinde tamamlanması yönünde.

Daha önce çıkan haberlere göre Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum’un ağustos ayında Proof-of-Stake’e geçebileceğini öngörmüştü. Ancak şimdilerde bu tarihin eylüle ertelendiği konuşuluyor.

Yapılacak yükseltme Ethereum‘un enerji tüketimini önemli derecede iyileştirecek. Tabii diğer yandan Proof-of-Stake yapısının Proof-of-Work’e göre daha güvensiz olduğu da iddialar ve endişeler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Messari: VC’ler Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor! Webilginç Kripto

Celsius, Yeni Bir Avukat Takımı Daha Tuttu Webilginç Kripto Para Haber