içinde

Ethereum, Bellatrix İçin Tarihi Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Ethereum Vakfı tarafından yayınlanan bir blog yazısına nazaran, Ethereum Merge’ü kapsamında “Bellatrix” yükseltmesi 6 Eylül’de aktifleştirilecek. Akabinde ise 10 ile 20 Eylül tarihleri ortasında Ethereum ana ağ Merge’ü yapılacak.

Merge, Ethereum blockchaininin mevcut Proof of Work (PoW) düzeneğinden, projeleri ölçeklendirmenin daha süratli, daha güç verimli ve daha inançlı bir yolu olduğuna inanılan Proof of Stake (PoS) modeline geçirmeyi amaçlıyor. Ethereum, test ağını PoS’a dönüştürmek için bir dizi çalışmayı tamamladı ve ana ağı PoS’a taşıyacak.

Bellatrix Merge’ün Adımlarından Biri

Ethereum Vakfı’nın bloğunda, Ethereum ana ağ Merge’ünün “Bellatrix” ve “Paris” yükseltmeleri olmak üzere iki adımda gerçekleşeceği belirtildi. Bellatrix yükseltmesi, Ethereum’un fikir birliği katmanını Ethereum’a PoS düzeneğini tanıtan Beacon Chain ile birleşmeye hazır bir duruma getiriyor.

Bellatrix yükseltmesi epoch 144896‘da gerçekleşecek, bu da 6 Eylül’de olduğu manasına geliyor. Epoch, Ethereum’da kullanılan vakit ünitesidir.

Paris yükseltmesi ise, Ethereum ağını PoW’dan PoS’a çevirecek olan Bellatrix yükseltmesinden sonra gelecek.

Paris yükseltmesi, “Toplam Terminal Zorluğu” (TTD) 58.750.000.000.000.000.000.000.000’a ulaştığında tetiklenecek. TTD, Merge’ten evvel Ethereum’da çıkarılan son bloğun eşik zorluğu manasına geliyor. TTD elde edildikten yahut aşıldıktan sonra, bir sonraki blok PoS tarafından üretilecek.

TTD başarısı 10-20 Eylül ortasında bekleniyor. PoS düzeneği altında üretilen birinci ana ağ bloğu, Paris yükseltmesinden yaklaşık 13 dakika sonra gerçekleşeceği ön görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Para Piyasalarında Süreç Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Adım Webilginç Kripto Para Haber

SCB, Bitkub’u Satın Alma Planını İptal Etti Webilginç Kripto Para Haber