içinde

Ethereum Bitcoin’e Karşı: ETH/BTC Neden Zayıflık Gösteriyor?

Ethereum, BNY Mellon’un dijital varlıkları benimseyici açıklamasının akabinde Bitcoin karşısında dinginleşiyor.

Durgulaşan Ethereum

Ethereum (ETH) fiyatı, BTC’ye karşı güçlü bir kaç hafta geçirdi. Lakin son günlerde Bitcoin karşısında dinginleşti.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, BTC konsolide olurken ETH güçlü bir halde yükseldi. Lakin bunun aksisi de oldu. Bu nedenle kimi vakitler kimi zıt korelasyonlarla karşılaştık.

Öyleyse ETH Neden Şu Anda Çaba Ediyor?

Son birkaç saat içinde Bitcoin değerli ölçüde yükseldi. Zira, BNY Mellon bu yılın sonlarında Bitcoin hizmetleri sunmaya başlayacağını açıkladı.

BNY Mellon’un CEO’su Roman Regelman şunları söyledi:

“BNY Mellon, dijital varlıklar için entegre bir hizmet sağlama planlarını açıklayan birinci global banka olmaktan gurur duyuyor. Dijital varlıklara yönelik artan müşteri talebi var. Bu nedenle mevcut durum hizmet tekliflerimizi bu yeni alana yanlışsız taşımak için muazzam bir fırsat.”

Duyuru neredeyse anında Bitcoin’in ivmesini artırdı. Bu nedenle fiyat 45.500 $’dan 47.400 $’a yükseldi. Sonunda 48.500 $’ın üzerine çıkarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

Aynı devirde, ETH / BTC kuru, ilgili habere karşın geriledi. Lakin son haftalarda, ETH, hem büyük hacimli altcoinlerin hem de DeFi tokenlerinin yanı sıra, yükseliş trendleri sırasında ekseriyetle Bitcoin’den daha fazla yükseldi.

Ancak son 24 saatte Bitcoin değerli bir ivme kazandı. Bu nedenle, ETH BTC’nin gerisinde kalıyor.

Popüler bir zincir içi analist olan Willy Woo da bahisle ilgli açıklama yaptı. Woo, tarihî olarak Bitcoin’in daha yeterli bir “çok döngülü HODL” olduğunu belirtiyor. Bu nedenle  ETH’nin “daha güzel orta makro” bir swing ticareti olduğunu vurguluyor.

Bu eğilim, kısa vadeli döngülerde de geçerli. Zira Bitcoin birden fazla vakit istikrarlı bir formda artma eğilimindeyken, ETH ya BTC’ye karşı hızlanıyor. Ya da sakinleşiyor.

Ethereum İçin Sırada Ne Var?

Yakın vadede, traderlar ve analistler çoklukla ETH’nin kısa vadeli döngüsü konusunda iyimserler.

Örneğin, CME ETH vadeli süreç listesine hiçbir haberi satma yansısı gelmedi. Bu durum ETH’nin rallisinin devam etme bahtını artırabilecek olumlu bir faktör.

Alım satımın birinci gününde CME ETH vadeli süreçler piyasası, ticaretin birinci günü için nispeten yüksek bir hacim olarak 30 milyon doların üzerinde süreç gördü. Bu nedenle, 2020’nin sonlarında ETH’ye yönelik kurumsal talep Bitcoin’e emsal formda artarsa, ETH önümüzdeki haftalarda daha geniş bir ralli görebilir.

“Pentoshi” olarak bilinen bir trader, altcoinlerin ve ETH’nin çok daha güçlü bir momentuma sahip olması gerektiğini söyledi. Lakin şu anda sakin olduklarını öne sürdü.

“Altcoin piyasasına baktığımda piyasa beni biraz bilinmeyen bir atmosfere itiyor. Zira bana nazaran ETH ve LINK çok daha fazla potansiyele sahip.”

Şimdilik 1.800 dolar düzeyi kıymetli. Zira bu düzey, ETH’nin öngörülebilir gelecekte hem Bitcoin hem de ABD doları karşısında ivme kazanması için kırılması gereken kilit düzey olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

“Ay’a Gidiyor”: Ünlü Oyuncu, Dev Bitcoin ve Ethereum Amaçlarını Açıkladı

Bitcoin Fiyatı Yeni ATH’yi Belirledi! İşte Sıradaki Düzeyler