içinde

Ethereum (ETH) Yakımları Merge Sonrası Sonlanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

EthereumPow’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya nazaran, Ethereum’un (ETH) çatallanmış PoW versiyonu, coin yakım sistemine sahip olmayacak.

Açıklama Ethereum’un yeni manifestosunu anlatan dizi tweet açıklamasında geldi.

Öte yandan Ethereum madencileri ise bir küme ağ kullanıcısının haklarının korunması ismine oburlarının cezalandırılmasının anlamsız olduğu kanısında hemfikirler.

Merge’den sonra, EthereumPoW onu PoS zincirinden ayıracak ve rastgele bir yönetişim varlığından mahrum, büsbütün özerk ve kendi kendini idame ettirmeyi hedefleyecek. Bu amaca önümüzdeki üç yıl içinde kademeli olarak ulaşmak hedefleniyor.

PoW’cular Neden EIP1559 İstemiyor?

Tüm merkeziyetsizlik konuşmalarına karşın bunda ana sebep madencilerin kârına ket vurması. Base Fee yani baz ödemelerin yakım adresine gitmesi ve kullanımdan çıkması madencilerin kârını azaltan bir etken.

Yakım sisteminin yardımıyla, Ethereum piyasada başka bir dayanak kaynağına sahip olmuştu, zira yakımla bir arada kullanıcılar evvelce ortaya çıkan birtakım satış baskılarından kurtulabiliyordu. Ek olarak arzda yaşanan denetimli düşüş varlığa arz kaynalı bir bedel de sağlıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Hotbit, Web Sitesi Hizmetini Askıya Alıyor Webilginç Kripto Para Haber

Kazakistan, Bincloud’u Radarına Aldı Webilginç Kripto Para Haber