içinde

Ethereum Foundation: Merge Tarihi 1 Hafta Sapabilir Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para dünyası tarafından merakla beklenen Ethereum Merge’ü hem kullanıcılara hem de piyasalara tesir ediyor.

Ethereum Merge’le birlikte Ethereum 2.0’a geçiş için birinci ve en kıymetli adımlardan biri atılıyor. Yakın vakitte geliştiricilerin hemfikir olduğu 15-16 Eylül tarihi ise piyasalarda dikkat çeken bir tarih oldu. Lakin yeni yayımlanan bir yazıda bu tarihin 1 hafta ileri yahut geri sarkabileceği açıklandı.

Ethereum Merge Tarihi Proof of Work Nedeniyle 1 Hafta Sapabilir

Ethereum Blockchain ağında yıllardır beklenen Proof of Stake geçişinde sorunlu süreç devam ediyor. Uzun vakittir testler ve araştırmalar ile bugüne kadar gelen geliştirici takım, yeni yayımladığı Merge tarihinden sonra bir güncellemeyi de duyurdu. Bu güncellenen tarihe nazaran Merge tarihi, Ethereum’un şu anda sahip olduğu PoW yapısı nedeniyle net bir formda hesap edilemiyorm ve bu yüzden 1 haftalık bir gecikme yaşanabileceği söyleniyor. Bunu yalnızca bir erteleme olarak görmemekte yarar var. Bu Merge’ün 1 hafta evvel de gerçekleşebileceği manasına geliyor.

Ethereum Foundation tarafından paylaşılan 36. resmi rapora nazaran Merge için 5 haftalık kritik bir süreç başladı. Bu periyot içerisinde tüm node’lara ve geliştiricilere teklifte bulunan Ethereum Foundation, “5 hafta boyunca bizi izlemeye devam edin, güncellemeleri izleyin, çevik kalın ve her şeye hazır olun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Araştırmacılar Bitcoin’de Güvenlik Açıkları Buldular Webilginç Kripto Para Haber

Tornado Cash Geliştiricisi Alexey Pertsev’in Tutuklandığı Argümanı, Eşi Tarafından Doğrulandı Webilginç Kripto Para Haber