içinde

Ethereum Madencisi f2Pool: PoW Devranı Kapanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

En büyük ikinci Ethereum (ETH) madencilik havuzu f2Pool, Proof of Stake devriyle ETH madenciliğinin sona erdiğini düşünüyor.

Ethereum (ETH) ağı, Proof of Stake’e geçmeye hazırlanırken, odak madencilerin ne yapacağına çevrilmiş durumda. Bu durumda madencilerin operasyonlarını sürdürebilmek için Proof of Work dostu ağlara geçişi kıymetlendiriyor.

Karar f2Pool Ağındaki Madencilerin

Ethereum’un en büyük ikinci madencilik havuzu olan f2Pool, Ethereum Merge’ünü desteklemedeki kararın havuzdaki madencilerde olduğunu söyledi. Kripto muhabiri Colin Wu attığı bir tweette, “ilginç bir biçimde, havuz, PoW devrinin bittiğini ve etraf dostu PoS’a geçiş yapılması gerektiğini kabul etti” dedi.

f2Pool ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ethereum çatalını destekleyip desteklememek artık kıymetli değil. Mitner topluluğunun karar vermesine müsaade vereceğiz. Lakin, ETH PoW periyodunun sona erdiğini kabul ediyoruz ve yeni PoS Periyoduna geçelim.”

Madencilere Ethereum’u İnançlı Tuttukları İçin Herkes Minnettar

f2Pool, madencilere 7 yıldan fazladır ağı inançlı tuttukları için minnettar olduklarını söyledi. Bunun dışında f2Pool, Ethereum madencilik havuzundaki iştirakçilerin kişiselden çıkıp halka açık şirketlere dönüştüğünü de vurguladı.

“Ethereum madencileri, Ethereum ekosisteminin isimsiz kahramanlarıdır. Arka planda olma eğilimindedirler ve 7 yıldan fazla bir müddettir Ethereum zincirini sessizce garanti altına alıyorlar. Halka açık şirketlerden Ukrayna köylerindeki ve Sibirya fabrikalarındaki bireylere kadar uzanan Ethereum madencilerimiz var.”

PoS’e geçişle Ethereum madencilerini ağdan çıkaracağını ve madencilik havuzlarının seçenekleri konusunda bölünmüş durumda olduğunu belirtmekte yarar var. Madenciler için mümkün bir seçenek olarak görünen hala PoW kullanan Ethereum Classic’e (ETC) geçmek. ETC madenciliğine geçmek küçük yükseltmeler gerektireceğinden halihazırdaki madenciler sistemde kalabilecekler.

Madencilik havuzları ortasındaki bölünmenin ortasında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, mümkün bir varış noktası olarak ETC’yi seçen madencileri selamladı ve tıpkı vakitte diğer bir fork’un Merge’den sonra Ethereum’a ‘önemli ölçüde’ ziyan verme mümkünlüğünün düşük olduğunu savundu . Buterin’e nazaran ETC, Ethereum’a daha düzgün bir PoW alternatifi pozisyonunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ABD Hazine Bakanlığı, Tornado Cash’i Yaptırım Listesine Ekledi Webilginç Kripto Para Haber

Vitalik Buterin, Ethereum Katman 2 Tahlillerini Ele Aldı Webilginç Kripto Para Haber