Ethereum Nasıl Alınır ve ETH COİN Yatırımı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Paylaş

Sen çünkü yaratılmasına oynadığı role Ethereum duymuş olabilirsiniz NFTlerdeki (Aynen belirteçleri). Ya da belki de en popüler ikinci kripto para olduğunu fark ettiniz ve harekete geçmek istiyorsunuz. Ya da bir ihtimal de son zamanlarda belirlediği birçok yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini fark etmişsinizdir

Bununla beraber, bunu duymuşsunuzdur, Ethereum , yatırım icra eden uzmanların yeni başlayanlara öneri ettiği iki kripto para biriminden biridir (öteki Bitcoin’dir ), şundan dolayı daha az malum diğer kriptolardan daha yerleşiktir. Dolayısıyla, portföyünüzde kripto para biriminin bir yeri olduğuna karar verdiyseniz , riskleri kabul ettiyseniz ve biraz satın almaya hazırsanız, nereden başlayacağınız burada.

KRİPTOYA YATIRIM YAPMADAN ÖNCE
Uzmanlar, kripto yatırımlarınızı toplam portföyünüzün %5’inin altında tutmanın zekice olduğunu söylüyor. Kripto fiyatları her geçen gün çılgınca dalgalanıyor ve uzmanlar ek olarak, piyasa tamamen düşerse kaybedeceğinizden daha çok yatırım yapmamanın zekice olacağını söylüyor. Kripto yatırımları, acele durumlar için tutum, yüksek faizli borcun ödenmesi ve daha geleneksel yatırım stratejileri kullanarak emeklilik için tasarruf şeklinde öteki finansal önceliklerin önüne hiç geçmemelidir.

Ethereum nelerdir?
Madeni para satın almaya başlamadan önce, neye yatırım yaptığınızı tam olarak anlamak önemlidir. Ethereum, bir değer deposu olma potansiyelini desteklemek için fiyat geçmişine sahiptir, ancak Ethereum ile madeni paranın yararını vurgulayan ilgi çekici bir yenilik de oluyor.
Ethereum blok zinciri, geliştiriciler tarafından merkezi olmayan uygulamalar (aka DApp’ler ) olarak malum uygulamalar kurmak için kullanılabilir . Bu ağa erişmek için geliştiricilerin, Ethereum’un ilişkili belirteci olan ether’i (ETH) satın almaları icap eder. Benzer biçimde, kullanıcılar merkezi olmayan bir uygulamayla etkileşim oluşturmak isterse, ödemeyi ether ile yapmalıdır.

Bitcoin gibi, yatırımcılar da değerinin uzun solukta artmaya devam edeceği umuduyla uzun vadeli bir yatırım olarak eter satın alabilir ve tutabilirler. Ancak herhangi bir kripto para yatırımında olduğu şeklinde, eter fiyatının özellikle kısa vadede birçok iniş ve çıkış görmesi muhtemeldir. Bu değişkenlik, yatırım uzmanlarının herhangi bir kripto para birimi yatırımını toplam portföyünüzün %5’inden daha azında tutmanızı ve yalnızca kaybetmeye razı olduğunuz şeylere yatırım yapmanızı önermesinin nedenidir.

Ethereum’un Değeri Nedir?
Ethereum 2018’de piyasaya sürüldü ve 2021’de bütün zamanların en yüksek seviyesine ulaştı – son olarak Kasım başında 4.800 doları aştığında. Geçen yıl, fiyatı madeni para başına ortalama 300 ila 4.800 dolar arasında dalgalandı.

Çoğu kripto para birimi benzer biçimde, Ethereum’un fiyatı da oldukca dalgalanıyor. Herhangi bir kripto yatırımı ile fiyat dalgalanması beklenmelidir. Kısa vadeli fiyat dalgalanmaları sizi rahatsız ediyorsa, kripto para birimine yatırım yapmayı yine düşünmeniz daha iyi olabilir.

Ethereum’un – herhangi bir kripto para birimi benzer biçimde – ancak insanoğlu o şekilde olduğunu planladığı için değere haiz bulunduğunu hatırlamak da önemlidir . Fiyatı herhangi bir emtia veya para birimine bağlı değildir, bu nedenle medyanın ilgisi yada tavsiye edilen kripto düzenlemesi şeklinde dış etkenlere dayalı yoğun dalgalanmalara eğilimlidir .

Ethereum Nasıl Satın Alınır

 1. Bir Kripto Para Borsası Seçin
  Bir banka veya Fidelity yada Vanguard gibi çevrimiçi bir aracı kuruluş vasıtasıyla kripto para birimi satın alamazsınız, bundan dolayı bir kripto para birimi tecim platformu kullanmanız gerekir . Kullanımı basit sistemlerden gelişmiş tüccarlar için kompleks panolara kadar bir sürü kripto para borsası var.

Ethereum oldukça popüler olduğundan bir çok kripto para borsası ether satın almanıza izin verir, sadece Coinbase , Gemini yada eToro şeklinde daha popüler borsalardan birkaçına bağlı kalmanızı öneririz . Ethereum ayrıca Venmo yada PayPal şeklinde platformlarda satın alabileceğiniz birkaç kripto türünden biridir . Farklı platformlar değişik ücretler, güvenlik önlemleri ile gelir ve başka özellikler içerebilir, bu nedenle kaydolmadan önce biraz inceleme yapmak iyi bir fikirdir.

 1. Hesabınıza Para Yatırın
  Bir kripto borsasında bir hesaba kaydolmak için muhtemelen bazı kişisel bilgiler sağlamanız ve kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir. Ardından, hesabınıza para yatırmak için banka hesabınızı veya banka kartınızı bağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz yönteme göre muhtemelen ücret farklılıkları olacaktır.

Hesabınıza para yatırmak, hemen hemen gerçekten Ethereum satın aldığınız anlamına gelmez ve herhangi bir yatırım hesabında olduğu benzer biçimde, yatırılmamış paranızı hesabınızda bırakmak istemezsiniz. Gerçekten yatırım yapmak için bu aşamada Ethereum satın almanız gerekecek.

 1. Ethereum için Sipariş Verin
  Hesabınıza para yatırıldıktan sonrasında, Amerika dolarınızı Ethereum ile takas edebileceksiniz. Basitçe Ethereum için ticaret yapmak istediğiniz USD miktarını girin. Ethereum’un fiyatına ve ne kadar satın almak istediğinize bağlı olarak, muhtemelen tek bir Ethereum madeni parasının hisselerini satın alacaksınız. Satın aldığınız miktar ne olursa olsun, toplam ether jetonunun yüzdesi olarak gösterilecektir.
 2. Ethereum’unuzu Depolayın
  Yalnızca azca oranda kripto paranız var ise, yatırımınızı döviz hesabınıza bırakmak en kolay yoldur. Ancak , holdinginizi daha emin bir depolama alanına taşımak istiyorsanız, dijital bir cüzdan daha fazla güvenlik sunabilir. Birçok değişik dijital cüzdan türü vardır ve farklı emniyet seviyeleri sunarlar.

[DAHA FAZLA OKUYUN]: Bir Kripto Cüzdanı Madeni Paralarınızı Güvende Tutmanıza Yardımcı Olabilir. İhtiyacınız Varsa Nasıl Karar Vereceğiniz aşağıda söylenmiştir )

Ethereum’a Yatırım Yapmalı mısınız?
Kripto para, oldukca değişken, spekülatif bir yatırımdır. Bu hepimiz için değildir ve yatırım yapmadan ilkin yeterli risk toleransına sahip olduğunuzdan güvenli olmalısınız . Kripto para biriminin sizin için doğru olduğuna karar verirseniz, uzmanlar Bitcoin ve Ethereum olan en iyi malum iki kriptoya bağlı kalmanızı önerir.

Herhangi bir yatırımı toplam portföyünüzün %5’inden daha azca bir tutarda tuttuğunuzdan inanın , yalnızca sonucunda kaybetmeye razı olacağınız kadar yatırım yapın ve hiç borç ödemek veya emeklilik için birikim yapmak gibi diğer finansal hedeflerin pahasına değil.

Uzmanlar, Ethereum şeklinde iyi malum madeni paralara bağlı kalmayı tavsiye etseler de, bu, yatırımla ilişkili riski ortadan kaldırmaz. Cryptocurrency yeni bir mevcudiyet sınıfıdır ve uzun solukta nasıl performans gösterdiğini kanıtlayacak uzun vadeli veriler mevcut değildir. Bu risk sizin için oldukça fazlaysa, IRA veya 401(k) gibi geleneksel bir emeklilik hesabı aracılığıyla klasik bir endeks fonu şeklinde daha emin, uzun vadeli bir yatırım yapın .

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir