içinde

Ethereum ve Solana NFT’leri Torrent Sitesinde !

Ethereum ve Solana’da basılan tüm NFT görüntüleri artık popüler Torrent sitesi PirateBay’de mevcut.

Torrent sitesi PirateBay’de Ethereum ve Solana’da yer alan bütün non-fungible token’ları (NFT) içeren 17.96 terabaytlık bir arşiv ortaya çıktı. Bu eylemin arkasındaki Güney Avustralyalı yazılım geliştiricisi Geoffrey Huntley, bunu başarmak için metal bir sunucu kiralamak zorunda bulunduğunu ve buna “buna değdiğini” söylemiş oldu.

“Sağ tıkçıların” patronu, NFT monitör görüntülerinin kocaman koleksiyonunun diğerlerinin “bu neslin lale çılgınlığını” incelemesi için tasarlandığını söylemiş oldu.

Kullanıcının tweeti anında dikkat çekti. Sağ tıkla hazırlanan bu arşiv öteki NFT şüphecilerinden tonlarca övgü aldı. Hatta bazıları, NFT’leri eşler arası torrent yoluyla merkezi olmayan hale getirmiş olduğu için Huntley’i övdü. Avustralyalı yazılım mühendisi, çalışmalarını bir “sanat projesi” olarak tanımlıyor.

NFT’lere yüz binlerce dolar harcayan kişiler, sosyal medyada çoğunlukla alay mevzusu oluyor. Geçen hafta haberini verdiğimiz üzere biri 10.000 NFT’den büyük bir sağ tık mozaiği yapmıştı. Ağır eleştirilere karşın, NFT’ler büyük ünlülerin desteğini toplamaya devam ediyor.

Huntley, teknoloji konusunda oldukça şüpheci olmasına karşın, sosyal medyanın benimsenmesinin NFT’ler için bir “dönüm noktası” olabileceğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Coinlerle Kıyaslarken Metaverse Oyun Tokenleri Yükselişte !

Ripple Ledger, NFT leri Hakkında ki Planları Açıkladı !