içinde

Ethereum’da Merge Öncesi Node Kaygısı Yaşanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Günümüzde 4.653 etkin Ethereum node‘unun çoğunluğu, Amazon Web Services üzere merkezi web sağlayıcıları aracılığıyla çalıştırıyor.

Diğer taraftan Ethereum, mevcut Proof of Work (PoW) madenciliğinden resmi olarak Proof of Stake (PoS) madenciliği konsensüsüne geçmekten birkaç hafta uzakta. Resmi olarak Merge olarak isimlendirilen yükseltmenin, 15 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor. Merge’e hakikat, Ethereum node merkezileştirmesi ise bir gündem konusu haline geldi.

Ethereum Merge’ü Öncesi Node Tasasına Geliştiriciler Tarafından Açıklama Geldi

Ethereum geliştiricisi Péter Szilágyi, artan merkezileşme tasalarını ele aldı ve Devcon IV’ten bu yana veritabanını budamayı hedeflediklerini sav etti. “Budama”, blockchain’in boyutunu, geliştiricilerin muhakkak bir boyutta emniyetli bir kayıt oluşturabilecekleri bir noktaya kadar küçültmeyi söz eden tabirdir.

Szilágyi, fikrin o sırada ağır reaksiyon aldığını ve düğümlerdeki mevcut merkezileşmenin bunun direkt bir sonucu olduğunu ekledi. İnsanların kendi node’larını çalıştırabilmeleri için Ethereum’un sabit bir boyutta olması gerektiğini açıkladı.

Szilágyi husus hakkında şöyle dedi:

“Ethereum durumunun boyut olarak ‘sabit’ olması gerekiyor. Bu halde sonsuza kadar çalışabilir. Sabit, gerekirse block gas limiti üzere üst itilebilir, lakin sınırsız büyümemelidir. Bu çözülene kadar tünelin ucunda ışık yok”

Sorunu çözmek için birkaç tarafça uğraşlar sarf edildiğini, lakin bu ortada ortak halkın “bir düğümü çalıştırmak için daha da büyük bir “altyapıyı” sürdürmek istememekle” suçlanmaması gerektiğini de belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Algoritmik Stablecoin USDN, Dolar Peg’inden Uzaklaştı Webilginç Kripto Para Haber

Three Arrows Capital’in Kurucu Ortağı Mahpusa Girebilir Webilginç Kripto Para Haber