içinde

Exchange Nedir ? What is Exchange ?

Exchange, bir kripto para birimi borsasını ya da Dijital Para Birimi Değişimi (DCE – Digital Currency Exchanger) kavramlarını ifade etmek için kullanılmaktadır.

What is Exchange ?

It is a central resource used for exchanging different forms of money and other assets. It is often used for Bitcoin exchanges and conversions, and for the conversion of cryptocurrency to other types, typically fiat currency.

Kripto para birimi borsaları, bir kripto para birimini başka bir kripto para birimi (veya fiyat para birimi) ile değiştirebileceğiniz çevrimiçi platformlardır.

Temel olarak, kripto borsaları normal borsalara benzer şekilde çalışır. Fark, bir borsada, tüccarların değişen oranlarından kâr elde etmek için varlıkları -hisse veya türevleri- alması ve satması, kripto borsalarında ise kullanıcıların kâr elde etmek için kripto para birimlerini kullanmasıdır.

Bir kripto para borsası, genellikle alım satım hizmeti için bir işlem komisyonu alan bir piyasa oyuncusudur. Çevrimiçi (online) bir işletme olarak, elektronik olarak aktarılan para ve dijital para birimlerini değiştirir.

Exchange’ler, dijital para birimleri veya kripto para birimleri karşılığında kredi kartı ödemelerini, banka havalelerini veya diğer ödeme şekillerini kabul edebilir.

Bir exchange, kullanıcının kişisel kripto para cüzdanına kripto para birimi gönderebilir. Bazıları dijital para birimi bakiyelerini, dünya çapındaki ATM’lerden para çekmek için kullanılabilecek anonim ön ödemeli kartlara dönüştürebilirken, diğer dijital para birimleri altın gibi gerçek dünyadaki emtialarla desteklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Faucet (Musluk) Nedir ? What is Faucet?