içinde

Eylül ayı sonunda bu altcoinlerden beklentiler Yüksek

Ethereum ve Bitcoin sırasıyla %41 ve %14 arttı. Messari’ye göre bu yükseliş, kripto para piyasasında esneklik belirtilerine yol açtı. Ancak, FED’in enflasyonla mücadele girişimleri devam ediyor. Risk koruma fonu Three Arrows Capital gibi büyük endüstri oyuncuları likidite krizleri yaşıyor. Bu nedenle, krizlerden dolayı fiyat düşüşlerine yönelik endişeler devam ediyor. Buna rağmen, büyük altcoin varlıkları daha fazla çekiş gücü kazanmaya devam ediyor. Bir DeFi uzmanı, yükseliş beklediği 4 altcoin paylaştı.

DeFi uzmanı: “Bu altcoin yatırımlık”

25 yaşındaki DeFi portföy yöneticisi Ren Yu Kong altcoin projelerini analiz etti ve mevcut piyasadaki yükseliş gücünün arkasındaki olayı aradı. Ona göre, yükselişin itici güçlerinden biri, Ethereum ağının merakla beklenen güncellemesi Merge idi. Hedge fonu BKCoin Capital için kurulmaya hazırlanan bir DeFi fonunu yöneten Kong, “Kesinlikle herkesin görmesi gereken güçlü bir aykırı değer var ve bu Ethereum” dedi. Ardından şunları söyledi:

“Kripto hiçbir zaman hisse senetlerinden veya geleneksel piyasalardan tamamen bağımsız olmadı. Ancak Ethereum Merge, şu anda kesinlikle çok güçlü bir anlatı. Çünkü piyasalara aykırı fiyat hareketine neden oluyor.”

Ağ üzerinde planlanan beş yükseltmeden ilki olan Merge, Ethereum’u Proof-of-Work’ten enerji verimli Proof-of-Stake modeline geçiriyor. Eylül ortası için planlanan yükseltme, Ethereum Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre, “sharding de dahil olmak üzere gelecekteki ölçeklendirme yükseltmeleri için bir aşama oluşturacak” ve enerji tüketimini yaklaşık %99 oranında azaltacak. Blockchain’in çevresel etkisini ele almak oldukça önemli. Çünkü, ekosistem için hem kurumsal sermayenin hem de perakende katılımın akışına yol açma potansiyeli taşıyor. Peki Kong, başka hangi altcoin projelerinde yükseliş bekliyor?

“Bu 2 staking çözümünde alım fırsatı var”

Kong, Lido (LDO) veya Rocket Pool (RPL) gibi staking çözümlerine dikkat çekiyor. Merge ile bunların, büyük bir yükseliş potansiyeline sahip olabileceğini söylüyor. Lido, sahiplerinin ETH stake ederek pasif gelir elde etmelerini sağlıyor. Kong’a göre Lido, bir yatırımcının stake ettiği ETH pozisyonundan hızlı bir şekilde çıkması durumuna oldukça hazırlıklı. Ona göre proje, bir DeFi platformu olarak mevcut en büyük likiditeye sahip.

İkinci olarak, Rocket Pool’a dikkat çekiyor. Bu altcoin, ETH2 stake için ortalama %4.03 yıllık getiri sunan Lido’nun arkasındaki en büyük ikinci stake sağlayıcısı. Esasen Merge, staking için daha sağlam bir endüstri yaratmalıdır. Bu da, RPL ve LDO sahipleri için kazançlarla sonuçlanması muhtemel bir durum. Uzman, Rocket Pool’un Lido’dan daha az likiditiye sahip olduğunu ifade ediyor. Ancak ona göre, Rocket Pool’un merkeziyetsiz yapısı onu güçlü bir altcoin yapıyor:

“Rocket Pool, Lido’ya kıyasla ETH’nin %5’inden daha azına sahip. Ancak en merkeziyetsiz staking çözümlerinden biri, Lido’nun 47 katı düğüm sayısını elinde tutuyorlar. Daha fazla insan Merge ile ETH’lerini stake edecek. Bu nedenle büyük bir artıya sahipler.”

“Layer-2 altcoin projelerinde de boğayım”

Kong, Polygon (MATIC) ve Optimism (OP) gibi Ethereum layer-2 ölçeklendirme çözümlerine dikkat çekiyor. DeFi uzmanı, bu altcoin projelerinin de çekici yatırım fırsatları olabileceğini söylüyor. Her iki altcoin de Ethereum’un üzerinde layer-2 ölçeklendirme çözümü olarak çalışıyor.L2 çözümleri, L1 ağlarının daha düşük gas ücretleri ve daha yüksek hızlarla çalışmasına olanak tanıyor. Kong’a göre “Merge beklentileri, layer-2 çözümlerinin fiyatını yukarı çekecek kadar güçlü”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Benzine indirim, motorine zam geldi

Ethereum Merge Alım Fırsatı Söylentileri !