içinde

F1 Ekipleri Kripto Reklamları Konusunda Sorun Yaşıyor Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Kripto ve spor sektörü arasındaki bağlar oldukça sıkı bir şekilde devam ediyor. Ancak bazı durumlarda bu anlaşmalar önemli problemlerle karşılaşabiliyor. Öyle ki bazı ülkelerin düzenleyicilerinin kripto konusunda katı duruşu, anlaşmaların önünde engel teşkil ediyor. F1 ve Fransa Grand Prix’inde yaşanlar buna önemli bir örnek niteliğinde.

F1 Takımları Fransa’da Kripto Reklamlarını Kaldırmak Zorunda Kaldı

Son dönemde birçok kripto şirketi sponsorluk anlaşması için F1 takımlarını tercih etti. Bunun arkasında yatan en büyük sebep ise F1’in büyük kitlelere hitap etmesi ve kalite stantlarlarının yüksek olması. Ancak bu sponsorluklar bazen önemli engellere takılabiliyor. Düzenlemeler.

Fransa‘nın bir süredir kripto reklamıyla ilgili devam eden düzenlemeleri, birkaç Formula 1 takımını 24 Temmuz’daki Fransa Grand Prix’sinde kriptoyla ilgili markaları içeren çıkartmaları gizlemeye veya kaldırmaya zorladı. Katılan on takım arasında, ikisi hariç hepsinin şu anda kripto şirketleri ile bir tür ortaklık içinde ve bazı takımlarda bu tür birden fazla ortak bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda düzenlemelerin eksiklikleri göz önüne çıkıyor.

Örneğin, Alfa Romeo ekibi kripto borç veren Vauld ve meme coin Floki Inu (FLOKI) ile ortaklık kurarken, Red Bull Racing Tezos (XTZ) ağı ve kripto borsası ByBit ile ortak olmuştu. Ancak Fransa Grand Prix’inde bu markaların hiçbiri gösterilemedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paraguay Senatosu’ndan Kripto Madenciliği Yasa Tasarına Onay Webilginç Kripto Para Haber

ABD Tüketici Gözlemcisi Kripto Ödemeleri Takip Edecek Webilginç Kripto Para Haber