içinde

FDIC, Voyager Digital’in Sigorta Savlarını İncelemeye Aldı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Kripto piyasalarında yaşanan çöküşte ne yazık ki hayatta kalamayan Voyager Digital, iflasını açıklasa da başındaki belalardan kurtulabilmiş değil. Bu kez de Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), iflas eden Toronto merkezli kripto şirketi Voyager Digital hakkında kullanıcıları aldattığı iddiasıyla soruşturma başlattı.

FDIC, Voyager Digital Hakkında Soruşturma Başlattı

FDIC, kullanıcı mevduatlarını sigortalayan, bankalar dahil finansal kurumları güvenlik için denetleyen ve bankaların iflas etmesi durumunda yatırımcıları koruyan bir kuruluş olarak önemli bir aktör konumunda. Yakın zaman kripto para piyasalarında yaşanan çöküş sonrası para çekim işlemlerini durduran ve sonrasında iflasını açıklayan Voyager Digital’in bankacılık ortağı Metropolitan Commercial Bank ile yaptığı ortaklık aracılığıyla FDIC sigortası kapsamında olduğunu pazarladığı bildirildi.

Açılan soruşturma ve iddialara baktığımızda, Voyager’ın FDIC tarafından sigortalı olarak satılmış olabileceği düşünülüyor.,

Diğer taraftan bir FDIC sözcüsü Bloomberg’e Voyager’ın değil, yalnızca Metropolitan Commercial Bank’ın sigortalı olduğunu belirtti. Bu nedenle mevduat sahipleri, iflas ve ürün değerindeki kayıp dahil olmak üzere Voyager’ın başarısızlığına karşı korumasız kalmış durumdalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Team Paribu Seninle Projesi, Genç Atletleri Destekleyecek Webilginç Kripto Para Haber

Fed Lider Yardımcısı, Kripto Paraların Düzenlenmesi Davetinde Bulundu Webilginç Kripto Para Haber