FED KararI Sonrası Bitcoin ve Kripto da ki Etkisi Ne oldu ?

Paylaş

15.06.2022 saat 21:00’da 75 baz puanlık faiz artırımı yapıldı. 1994 yılından bu yana ilk kez faiz oranı tek seferde bu oranda artırım yapıldı..

Sıkışma yönünde devam eden bu süreçte ilk faiz artışını 25 baz puan ile Mart ayında gerçekleştiren Fed, enflasyondaki yükselişin artmasıyla Mayıs’ta 50 baz puanlık faiz artışı yapılmıştı.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada FED, tüm dünyada yaşanan enflasyonu düşürmek konusunda kararlı olduğunu belirtti. 75 baz puanlık artış da bu konu hakkında kararlı olduğunu gösteriyor. 75 baz puan artırımı kararı 10’a 1 oy ile kabul edildi. Geçtiğimiz haftalar içerisinde Amerika’da enflasyon değerlerinin 8,6 şeklinde açıklanmasından sonra, ülkenin 50 yıl sonra en yüksek enflasyon değerine ulaştığı tespit edildi. Ek olarak yapılan açıklama ile beraber bilanço sıkıştırmalarının da devam edeceği ve belirlenen stratejiler doğrultusunda ilerleneceği belirtildi.

Bitcoin FED kararından nasıl etkilendi?

Bitcoin haberin hazırlandığı saatlerde 20,730 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saate bakıldığında ise %7,5 düşüş ile Bitcoin, 400 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Pek çok analist, FED tarafından yapılan faiz artırımının 20 bin dolara düşmesi ile zaten fiyatlandığının altını çiziyor. Konuyla ilgili açıklamaların Bitcoin üzerinde net bir hareketliliğe sebep olmadığı görülüyor.

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir