Fed Lider Yardımcısı, Kripto Paraların Düzenlenmesi Davetinde Bulundu Webilginç Kripto Para Haber

Paylaş


Webilginç Kripto Para Haber

Fed başkan yardımcısı Lael Brainard, hala kontrol altındayken kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Bank of England Konferansı’nda söz alan Brainard, bugün kadar kripto paraların sistematik bir risk oluşturacak şekilde finansal sistemle bağlantılı hale gelmediğini söyledi ve ekledi:

“Kripto ekosistemi, finansal istikrar için risk oluşturabilecek kadar büyük veya birbirine bağlantılı hale gelmeden önce, kripto finansal sisteminin sağlam bir şekilde düzenlenmesi için temellerin şimdiden oluşturulması önemlidir”

Brainard, özellikle stablecoin’leri ve bankaların artan kripto faaliyetlerini “çekirdek finansal sisteme artan yayılma riski” şeklinde niteleyerek, bundan endişe duyduğunu söyledi.

Brainard, herhangi bir düzenleme önerisinde bulunmadı. Bunun yerine finansal hizmetlerin ve kripto hizmetlerinin maliyetini ele alarak şunları söyledi:

“Bir hizmet daha ucuz veya daha verimli göründüğünde, bu avantajın gerçek inovasyondan mı yoksa mevzuata uyumsuzluktan mı kaynaklandığını anlamak önemlidir”

Kripto sektörüne yönelik düzenleme çağrıları her geçen gün artıyor. Özellikle Terra ekosisteminin çöküşünün ardından, birçok düzenleyici, benzer çağrılarda bulunmayı sürdürüyor.

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir