içinde

Fed’in faiz kararı Sonrası ilk tepki Neler Oluyor ?

FED HABERLERİ
FED HABERLERİ

ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizinde 75 baz puan artırıma giderken; banka böylelikle 28 yıl aradan sonra ilk kez bu kademede yüksek bir faiz artırımı yapmış oldu.

Ons altın fiyatları, Fed öncesi 1820 dolar seviyesinde hareket ederken; karar sonrası dalgalı seyrederken; Başkan Powell’ın piyasaya verdiği ipuçlarıyla beraber yükselişe geçti.

Uzmanlar Fed’i değerlendirdi: Şahin Fed piyasaları pozitif etkiledi

Fed’in bir toplantısı daha geride kalırken, Fed beklentiler dahilinde 75 baz puan faiz artırımına gitti. Başkan Powell açıklamasında, yıl sonu faiz aralığının yüzde 3-3,5 seviyesine çekildiğini belirtti. Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı ve Biz Finansal Danışmanlık Kurucusu Murat Özsoy, Fed’in kararını ve Başkan Powell’ın açıklamalarını hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

Başkan Powell’dan piyasalara ‘faiz’ mesajı

Başkan Powell, konuşmasında piyasaların merakla beklediği yıl sonu faizi çekecekleri seviye ile ilgili olarak; “Politikayı bu yılın sonunda ılımlı şekilde sınırlayıcı bir seviyede görmek istiyoruz. Politika faizi için bu ılımlı sınırlayıcı seviye yüzde 3-3,5 aralığında” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

shiba inu coin

Meme Coinlerde İlk! Shiba Inu SHIB Coin Ripio Uygulamasında Listelenebilir!

BİTCOİN HABERLERİ

Amerikalı Milyarder ,İnsanlar Kripto’dan Vazgeçmeyecek..