içinde

FLM Coin Nedir? Flamingo (FLM) Coin Yorum ve Geleceği

Bu yazımızda FLM coin nedir, kripto para birimi Flamingo (FLM ) nedir, FLM coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte FLM coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

FLM Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 FLM Coin 3.43 TL TL’den işlem görüyor. FLM Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 50.13% değişim gösterdi. FLM Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 114,765,151 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 70,758,689 $ dolar seviyesinde.

FLM Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 FLM Coin 0.199551 $ dolardan işlem görüyor.

FLM Coin Nedir?

FLM coin, Flamingo’nun yönetim tokenidir. FLM coin sahipleri, platform parametrelerindeki değişiklikler, yeni FLM tokenlerinin verilmesi vb. için oy kullanabilir.

Flamingo, Neo blok zinciri üzerine inşa edilmiş, birlikte çalışabilir, tam yığın merkezi olmayan bir finans protokolüdür.

Flamingo altı ana bileşenden oluşur:

  • Wrapper: Bir çapraz zincir varlık ağ geçidi
  • Swap: Zincir üzerinde bir likidite sağlayıcısı
  • Vault: Tek noktadan varlık yöneticisi
  • FUSD: Sentetik bir stabilcoin varlığı
  • Perp: AMM tabanlı bir kalıcı sözleşme ticaret platformu
  • DAO: Platform yönetişimi için Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon (DAO)

Flamingo (FLM) Nedir?

Flamingo, kapsamlı bir DeFi altyapısı sağlamak için birden fazla modülü entegre eden bir DeFi protokol kümesidir. Kullanıcılar Flamingo’ya traderlar, bahisçiler ve likidite sağlayıcıları olarak katılabilir. Flamingo, aşağıdaki ürünleri ve özellikleri piyasaya sürmeyi planlıyor:

Wrapper, Bitcoin, Ethereum, Neo, Ontology ve Cosmos-SDK tabanlı blok zincirleri için bir çapraz zincir varlık ağ geçididir. Kullanıcılar, Neo blok zincirinde BTC, ETH, NEO, USDT ve ONT gibi tokenleri NEP-5 tokenleri (nETH, nNEO, nUSDT, nONT, vb.) olarak sarabilir. Sarılmış NEP-5 tokenleri, yerel tokenler için de değiştirilebilir.

Swap, Flamingo’nun zincir üstü Otomatik Piyasa Yapıcısı (AMM) olup, paketlenmiş varlıklara, FLM’ye ve diğer NEP-5 token’larına likidite sağlar. Uniswap’a benzer şekilde Swap, Constant Product Market Maker (CPMM) modelini benimser. Swap’ta, kullanıcılar token çiftleriyle ticaret yapabilir veya ticaret çiftinin her iki tarafına da token yatırarak seçilen bir likidite havuzuna likidite sağlayabilir.

Vault, Flamingo’nun tek noktadan varlık yöneticisidir ve kullanıcıların FLM ödülleri için NEP-5 varlıklarını (erken aşama katılım teşviki olarak) stake etmesine olanak tanır. Vault ayrıca, kullanıcıların FUSD stabilcoin basmak için LP tokenlerini stake edebilecekleri yerdir.

FUSD, Flamingo’da USD fiyatına sabitlenmiş, teminatlandırılmış sentetik bir sabit paradır. LP token pay sahipleri, fiili teminatlandırma oranını tasfiye teminatlandırma oranının üzerinde tutarken, paylaştırılmış LP tokenlerine karşı FUSD basabilir. Bir Kullanıcı, basılan FUSD miktarıyla orantılı olarak FLM alacaktır, ancak FLM ödülleri yalnızca, bir kullanıcının fiili teminatlandırma oranı hedef teminatlandırma oranının üzerinde olduğunda talep edilebilir.

Perp, AMM tabanlı bir kalıcı sözleşme değişimidir. Swap’a benzer şekilde, traderlar 10x kaldıraç ile aynı CPMM modelini kullanarak kalıcı sözleşmeler ticareti yapabilirler. Yatırımcıların hisseli marj olarak FUSD kullanmaları gerekir ve ödül olarak FLM alacaklardır.

DAO, platform yönetişimi için bir DAO’dur. Uzun vadede, Flamingo’nun yönetimi, Flamingo İyileştirme Önerileri ve Flamingo Yapılandırma Değişikliği Önerileri biçiminde tamamen topluluk tarafından devralınacaktır. DAO aracılığıyla, FLM sahipleri tokenomik, parametre yapılandırması ve işlevsellik iyileştirmeleri gibi kritik konularda oy kullanabilir. Seçmenler, yönetişime katıldıkları için ödül olarak FLM alacaklar.

Flamingo’nun Temel Güçlü Yönleri

Birlikte Çalışabilirlik

Flamingo, NEO ve Poly ağından oluşan bir ekosistemin parçasıdır. Poly, Switcheo Network ve Ontology ile birlikte NEO üzerinde geliştirilmiş bir protokoldür. Protokol, Cosmos, Bitcoin, Ontology ve Ethereum gibi diğer blok zinciri platformlarına bağlanır.

Birlikte çalışabilirlik faktörünü getirmek için Flamingo NEO’ya, NEO Poly’e ve Poly diğer merkeziyetsiz ağlara bağlanır.

Sermaye Verimliliği

Otomatik bir piyasa yapıcı modeli kullanan popüler merkeziyetsiz borsalar (DEX’ler), LP’lerden gelen sermayeyi yetersiz kullanır. Flamingo, likidite havuzu (LP) ve teminat havuzu gibi bireysel hususları kümeleyerek sermaye verimliliği sağlar.

Örneğin, Swap LP’yi yönetirken Vault teminat havuzunu sağlar. Bu nedenle, LP’ler Swap’ta likidite sağlayabilir ve yine de tokenlerini Apps Kasası’nda stake edebilir.

Flamingo (FLM) Coin Yorum ve Geleceği

Flamingo başlangıçta Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da topluluk oluşturmaya odaklanacak ve proje büyüdükçe yavaş yavaş diğer bölgelere yayılacak. Flamingo’nun mevcut topluluk büyüme stratejileri şunlardır:

  • Neo topluluğu için pazarlama etkinlikleri yürütmek
  • Sosyal kanallar aracılığıyla mevcut DeFi platformlarının kullanıcılarıyla etkileşim kurmak
  • Potansiyel kullanıcılarla etkileşim kurmak için çevrimiçi AMA’lara ve çevrimdışı konferanslara ev sahipliği yapmak ve bunlara katılmak

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. Webilginc.com  ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.

BİTCOİN HABERLERİ

Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: 5 Analist Bunları Bekliyor!

METAVERSE

TRT Metaverse !