içinde

Gigahash Nedir ? What is Gigahash ?

Gigahash nedir?
Gigahash, madencilikteki işlemci gücü için kullanılan bir ölçü birimidir. Bununla donanımların güç kapasitesi açıklanır. Bu proseste matematiksel işlemler belirli algoritmalar üzerinden çözülmelidir.

Kullanılan donanımın güç kapasitesi bu işlemlerin ne kadar hızlı çözüleceğini belirler. Bu matematik problemlerinin çözümü ile kripto paraları güvenilir ve hızlı taşımak için blok zinciri işletilir.

What is Gigahash ?

The number of possible provisioning attempts per second out of the billions of providers measured. (thousands of Megahashes)

Bu işlem, dijital paraların finans işlemleri için kesinlikle gereklidir, çünkü münferit bloklar oluşturulmadan sistemin tamamının işlev göstermesi mümkün değildir. Böylece, daha yüksek bir Gigahash belirli bir zaman aralığında çözülen algoritmaların sayısını artırır.

Prosesler ne kadar hızlı ilerlerse, Bitcoin ya da Ethereum gibi kripto paralara duyulan güven de o kadar artar.

Gigahash birimi ve madencilik kazancı ilişkisi
Bir Giga-hash, bir saniyelik zaman diliminde bir milyar Hash üretilmesi demek. Bu devasa işlemci gücü, yalnızca özel bir donanımla sağlanabilir. Daha yüksek bir işlemci gücü ile işlemler daha hızlı çözülebilir ve böylece madencilikten elde edilen kazanç artar.

Yüksek tedarik masraflarından dolayı birçok kişi bu yüksek fiyatlı donanımı kullanmaktan çekinmektedir. Sunucular, bu yatırım riskini bölüşmek için bulut madenciliği için bir sistem sunmaktadır

Bu sistemde, bulut sunucuları tek başlarına yatırım yapar ve oluşturulan bu havuzda kiralama ya da satın alma payları sunar. Bu havuz madenciliğine katılmak isteyen her madenci, ne kadarlık bir pay kullanmak istediğini kendi belirleyebilir. Artan Giga-hash ile madencilikten elde edilen ödeme de artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

xiaomi

Genesis Block Nedir ? What is Genesis Block?

Kripto Para Madencilikte GPU Nedir ? What is GPU in Cryptocurrency Mining?