içinde

Google Nwes’in Tasarımı Baştan Aşağı Değişiyor

Google’ın Haberler hizmeti, bugüne kadar ısrarla sürdürdüğü klasik tasarımda önemli bir değişikliğe gidiyor.

Günümüzde masaüstü sürümünde En Çok Okunan Haberler, Sizin İçin, Takip Ediliyor ve haber kategorilerini ana sayfanın solunda sunan Haberler, tüm bunları sayfanın üst bölümüne taşıyor.

Dijital haber platformlarının genel tasarım hatlarına daha yakın bir şekilde hizmet vermeye başlayacak olan Haberler, aynı zamanda bir başka önemli değişikliğe de sahip olacak. Normalde yine sol menüde bulunan ‘Yerel Haberler’ bölümü, ana sayfanın sağında, en çok okunan ve gündem olan haberlerle aynı anda sunulacak.

Yeni tasarımla birlikte Google Haberler’de ana sayfanın sağında büyük bir yer kaplayan hava durumu da daha küçük bir şekilde sayfanın üstüne taşınacak. En Çok Okunan Haberler’in sağında bulunan Yerel Haberler ile birlikte ‘Sizin İçin’ listesi de sayfanın sağında yer alacak.

Google Haberler’in yeni tasarımında üst menü ise İş, Teknoloji, Eğlence, Spor ve Bilim gibi kategorilere yer verecek. Menüdeki bu kategoriler kullanıcılar tarafından özelleştirilebilecek. Haberler’de takibe aldığınız kaynaklardan gelen haberleri ise üst menüde yer alacak ‘Takip Ediliyor’ sekmesinde gösterilecek.

Haberlerin doğruluğunu gösteren ‘Fact Check’ sayfası da yenilenecek. Sayfa, artık orijinal iddiaları daha detaylı gösterecek. Böylece yalan haberleri doğru bilgiden ayırt etmek kolaylaşacak.

Yeni değişiklik, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için aktifleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Volkswagen Tiguan fiyatıyla rakiplerine meydan okuyor

Bu Coinler 10x olabilir Analist açıkladı !