içinde

Gözler Onlarda: Bu 14 Web3, Göğüs ve Metaverse Coin Fırladı!

Geçtiğimiz 24 saat boyunca Bitcoin 21.000 dolar düzeyini geri alırken piyasa yeşil renge büründü. BTC’deki fiyat artışı, başka altcoin’leri de olumlu etkiledi. Bu yazımızda, son 24 saatte en çok yükselen web3, metaverse ve göğüs coin projelerini inceleyeceğiz. İşte detaylar…

Bu metaverse coin projelerinin bedeli arttı

Kripto para piyasası, hafta sonu önemli tabanlara geriledikten sonra artık daha âlâ görünüyor. Metaverse coin projelerine  bakıldığında VIBE (VIBE) son 24 saatte yüzde 63.9 yükselerek bu alanda çıkar önderi oldu. Akabinde Gridzone.io (ZONE) geldi. ZONE, yüzde 31.3 oranında paha kazandı. NFT Worlds (WRLD) yüzde 30.3 artarken Cappasity (CAPP) yüzde 18.2 arttı. Son olarak Onston (ONSTON) yüzde 4.3 ivme kazandı.

Bu coin’ler ortasında yükselişi tetikleyecek bir gelişme yaşamış olan yalnızca NFT Worlds (WRLD) üzere gözüküyor. Icy Studios oyun geliştirme firması, NFT Worlds için yeni bir karakter tasarladı. Dizaynda, For Loot and Glory projesinin “Korsan”  karakteri yer alıyor.

https://twitter.com/nftworldsNFT/status/1538716678661345281

Dört göğüs coin sıçradı

Meme coin alanına bakıldığında, göze öncelikle Jejudoge (JEJUDOGE) çarpıyor. JEJUDOGE, yüzde 40.4 oranında bedel kazandı. Öte yandan ShibaCash (SHIBACASH) yüzde 23.4 yükseldi. Kitty Coin (KITTY) yüzde 16.7 arttı. Kitty Coin, süreç fiyatı düşük maliyetli olması için Polygon üzerine inşa edilmiş, herkes için uygun fiyatlı, topluluk tarafından yönetilen bir projedir. Son olarak, IoTexShiba (IOSHIB) yüzde 13.1 paha kazandı.

Web3 coin projeleri de yükseldi

Son olarak, web3 coin’lere bakıldığında, en çok pahası Storj (STORJ) elde etmiş üzere görünüyor. Storj, son 24 saatte yüzde 34.96 yükseldi. Storj’un haftalık bazda da önemli bir yükseliş elde ettiğini belirtmekte yarar var. Coin’in 7 günlük yükselişi yüzde 102.9 civarında yer alıyor. Storj’un akabinde BitTorrent (BTT) yüzde 31.88 yükseldi. Arweave (AR) yüzde 17.65 paha kazanırken Golem (GLM) yüzde 16.97 sıçradı. Son olarak API3 (API3) yüzde 15.7 yükseldi.

Bu web 3 coin’lerin ikisi, Storj ve Arweave, genel olarak depolama üzerinde ağırlaşıyor. Storj, temel olarak, kullanıcı bilgilerini barındırmak için merkezi olmayan bir node ağı kullanır. Platform ayrıyeten gelişmiş şifreleme kullanarak barındırılan dataları korur. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Arweave ise, bilgilerin süresiz olarak depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Kendisini “asla unutmayan topluca sahip olunan bir sabit disk” olarak tanımlayan ağ, öncelikle “permaweb”i barındırır. Permaweb, dizi topluluk odaklı uygulama ve platforma sahip kalıcı, merkezi olmayan bir web olarak karşımıza çıkar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Celsius (CEL) Bu Altcoin’e Ödeme Yaptı: Fiyatı Uçuyor!

Bugün Bu 12 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!