içinde

Greenidge Generation Payları Düşüyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin madenciliği yapan Greenidge Generation‘ın gelir varsayımlarını düşen Bitcoin (BTC) ve artan güç fiyatlarıyla birlikte karışan gelir amaçları sonucunda düşüyor.

FactSet‘e nazaran, Bitcoin (BTC) madencisi Greenidge Generation Holdings, ikinci çeyrek geliri 31,3 milyon dolar olarak bildirdi. Bu analistlerin tahminlerinin 34 milyon dolar gerisinde kaldı. Şirket ayrıyeten, özel kalemlerde 98,2 milyon dolar dahil olmak üzere çeyrekte 107,9 milyon dolarlık GAAP net ziyanı bildirdi.

Şirketin NASDAQ pay grafiği

Grafikte de görüldüğü üzere paylar, gün içinde neredeyse yüzde 12 yükseldikten sonra Pazartesi günü mesai sonrası süreçlerde yaklaşık yüzde 9.5 düşüşle 4.21 dolara geriledi. Paylar bugüne kadar yüzde 71 bedel kaybetti.

Greenidge, 2021’in ikinci çeyreğindeki 315 Bitcoin’e (BTC) kıyasla 2022’nin ikinci çeyreğinde yaklaşık 621 Bitcoin üretti ve 30 Haziran 2022 itibariyle yaklaşık 2.5 EH/s birleşik kapasiteye sahip yaklaşık 27.500 madenciye sahipti.

CEO Jeff Kirt bir basın açıklamasında, global güç fiyatlarındaki artışla bir arada ikinci çeyrekte Bitcoin’in fiyatındaki yaklaşık yüzde 60’lık düşüşün “zorlu bir çıkar ortamı” sunduğunu söyledi.

Jeff Kirt ayrıyeten kelamlarına şunları da ekledi:

“Madencilik ekonomisindeki ani değişiklik, agresif büyüme yerine likidite ve sermayenin korunmasına ihtiyatlı bir halde öncelik verme stratejimizi yine değerlendirmemize ve operasyonel performansa amansız odaklanmamızı sürdürmemize neden oldu”

Kirt’e nazaran, Greenidge şu anda yeni maden tesislerinin geliştirilmesini durdurmayı, bunun yerine Güney Carolina ve New York’taki mevcut iki alanına daha çok odaklanmayı planlıyor.

Greenidge, 2023’ün birinci çeyreğine kadar en az 3,6 EH/s madencilik kapasitesine sahip olmayı ve “piyasa şartlarının ek büyüme için cazip olduğunu” düşündüğü ana kadar bu seviyeyi müdafaayı bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ön Satışta Olan Coinler – 2022 (Sponsorlu) Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin, Ethereum ve XRP’de Son Durum Ne? 16 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber